© Agnės Sinkevičiūtės nuotr. KaunoZinios.lt

Baigus žlugusio Ūkio banko dalies įsipareigojimų ir turto perdavimą Šiaulių bankui, Finansų ministerija pirmadienį išleido apie 799 mln. litų tikslinę obligacijų emisiją, kurią išpirko Šiaulių bankas, ir suteikė tokio pat dydžio paskolą Indėlių draudimo fondui.

BNS šaltinių teigimu, Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas ir Šiaulių bankas dalies įsipareigojimų ir turto perdavimą-priėmimo aktą pasirašė sekmadienį vakare.

Finansų ministerijos atstovas Vytautas Lenkutis BNS pranešė, kad finansinės operacijos atliktos pirmadienį. Pasak jo, Finansų ministerija išleido maždaug 799 mln. litų tikslinę obligacijų emisiją.

“Indėlių ir investicijų draudimo” direktorė Aurelija Mažintienė BNS sakė, kad fondui pervedama suma yra didesnė nei skelbta anksčiau. Iki šiol skelbta, kad paskola sieks 788,5 mln. litų.

“Galiu patvirtinti, kad suma pasikeitė – ji yra kitokia nei skelbta anksčiau, bet ji yra ne didesnė nei 800 mln. litų” -, BNS sakė A.Mažintienė.

BNS kol kas nepavyko gauti oficialaus patvirtinimo, kad savaitgalį, kaip buvo planuota, pasirašytas Ūkio banko ir Šiaulių banko turto ir įsipareigojimų priėmimo-perdavimo aktas. Tačiau pinigai turėjo būti pervesti tik po to, kai pasirašomas aktas.

Indėlių draudimo fondas gautus pinigus pervedė Šiaulių bankui, taip padengdamas skirtumą tarp perduodamų Ūkio banko įsipareigojimų ir turto, o Šiaulių bankas už gautas lėšas išpirko tikslinę Vyriausybės vertybinių popierių (VVP)emisiją.

Laikinasis Ūkio banko administratorius Adomas Audickas, Šiaulių bankas ir ” Indėlių ir investicijų draudimas” vasario 23 dieną pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią Šiaulių bankas perima dalį Ūkio banko įsipareigojimų, turto, teisių ir sandorių. Šiaulių bankas perima 2,7 mlrd. litų įsipareigojimų – apdraustų indėlių – ir tokios pat vertės turto, kurį sudaro apie 1,9 mlrd. litų vertės įvairus turtas bei beveik 800 mln. litų – ” Indėlių ir investicijų draudimo” lėšos.

Ūkio banko veikla buvo sustabdyta vasario 12 dieną.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: