KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

2013-ųjų valstybės biudžeto išlaidos gali būti iki 350 mln. litų didesnės nei šiemet, tačiau visą padidėjimą “suvalgys” pirmininkavimas Europos Sąjungos (ES) Tarybai, įmokos į ES biudžetą ir palūkanos už paskolas.

Siekiama, kad kitąmet Lietuvos viešųjų finansų deficitas būtų apie 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), o tai, pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, įtvirtintų finansų rinkų pasitikėjimą šalies fiskaline politika ir nuosekliu judėjimu subalansuotų finansų link, rašo portalas iq.lt.

“Priešinga strategija, tikėtina, “pabrangintų” skolą, o tai labai svarbu turint mintyje, kad kitų metų skolinimosi poreikį stipriai lems 2003-2004 metais išleistos 1 mlrd. eurų obligacijų emisijos išpirkimas”, – iq.lt sakė finansų ministrė.

“Deficito metais valstybės biudžeto išlaidos negali didėti daugiau nei pusė pastarųjų penkerių metų pajamų augimo vidurkio. Taigi, bet kuriuo atveju išlaidų augimas privalės atsiremti į “lubas”. Konkrečiai tai yra 1,9 proc., arba ne daugiau nei 350 mln. litų daugiau nei šiais metais”, – teigė I.Šimonytė.

Skolos aptarnavimui kitais metais teks išleisti 200 mln. litų daugiau nei šiemet – apie 2,4 mlrd. litų.

Preliminarus Lietuvos pirmininkavimo ES biudžetas – 214 mln. litų. Nors ši suma bus išleista per trejus metus (2012-2014 metais), didžioji jos dalis teks kitiems metams. Tam, kad būtų patenkinti visi su pirmininkavimu susiję poreikiai, 2013-ųjų biudžete, anot I. Šimonytės, reikės rasti papildomus 140 mln. litų.

2013 metų biudžetą tvirtins jau naujas Seimas, kuris bus renkamas spalio 14-ąją. Paprastai po rinkimų sudaryta nauja Vyriausybė ir Seimas gerokai pakoreguoja ankstesnės Vyriausybės planus.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: