Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Buvęs Kauno apygardos teismo teisėjas Arvydas Stankus pripažintas kaltu byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba klastojant teismo nutartis ir taip paleidžiant nuteistuosius į laisvę anksčiau laiko.

A.Stankui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Jis taip pat turės sumokėti 1,3 tūkst. litų į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Eksteisėjas dėl kelių bylos epizodų buvo išteisintas.

Nuosprendį buvusiam teisėjui pirmadienį paskelbė Vilniaus apygardos teismas. Nuteistasis į nuosprendžio paskelbimą neatvyko.

Nuosprendis nėra galutinis – jis dar gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui..

Galimas piktnaudžiavimas tarnyba ir dokumentų klastojimas Kauno apygardos teisme nustatyti 2011 metų pradžioje. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Teisėjų tarybos pateiktą pareiškimą.

Generalinės prokuratūros kaltinamajame akte teigiama, kad A.Stankus suklastojo teismo nutartis dėl nuteistųjų lygtinio paleidimo iš įkalinimo įstaigų ir kitų teisėjų parašus ant jų.

Vykdant šias teismo nutartis iš laisvės atėmimo įstaigų neteisėtai lygtinai buvo paleisti penki nuteistieji. Atnaujinus procesą bylose nuteistieji grąžinti į į Pravieniškių ir Kybartų pataisos namus atlikti likusią bausmę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido A.Stankų iš pareigų. Vėliau po šio įvykio atsistatydino Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.

Galimą A.Stankaus nusikalstamą veiką atskleidė du drauge su juo dirbę Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai. Jie kreipėsi į teismo pirmininką, pareikšdami, kad įtaria procesinių dokumentų, procesinių sprendimų klastojimą kai kuriose bylose, kuriose jie dalyvavo kaip kolegijų nariai. Apie galimą klastojimą pranešė kolegijose dirbę Regina Cemnolonskienė ir Kęstutis Dargužis. Kolegijai vadovaudavo A.Stankus.

Šių pirminių pranešimų pagrindu buvo pradėtas vidaus tyrimas dėl dviejų teisėjų nurodytų faktų. K.Dargužis ir R.Cemnolonskienė tvirtino, kad kolegijoje sausio 18-ąją priimtos nutartys nesutampa su tuo, kas parašyta pačiose nutartyse – esą kolegija buvo nusprendusi atmesti apeliacinius skundus, tačiau rezoliucinėse dalyse parašyta, kad skundai yra tenkinami.

Buvęs teisėjas nagrinėjant teisme jo bylą aiškino neturėjęs išankstinio sumanymo klastoti teismo nutartis, tačiau paskutinę minutę buvo priverstas pasirašyti už kolegas, nes jų tiesiog nerado darbo vietose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: