(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Pavasarį, atšilus orams, po žiemos erkės pabunda labai išalkusios ir būna aktyvios iki vėlyvo rudens. Jos mėgsta šilumą ir drėgmę, gyvena miškuose, aukštoje žolėje ir tyko savo aukos. Medikai perspėja, kad erkės auka galime tapti kiekvienas mūsų.

Erkių platinamos ligos yra nuolat didėjanti sveikatos apsaugos problema visose Europos šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Lietuvoje populiariausios erkių pernešamos ligos yra erkinis encefalitas ir Laimo liga. 2010 m. erkiniu encefalitu susirgo 610 žmonių, o trys ligos atvejai baigėsi mirtimi.

Skiepai yra pati efektyviausia priemonė išvengiant erkinio encifalito. Pasiskiepijus imunitetas paprastai įgyjamas po mėnesio, todėl šiuo metu yra pats tinkamiausias laikas skiepytis. Ypač rekomenduojama pasiskiepyti miško darbininkams, žmonėms, mėgstantiems poilsiauti miške, grybautojams, uogautojams, miškingose vietovėse gyvenantiems žmonėms. Norintieji pasiskiepyti raginami kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis suteiks visą reikalingą informaciją.

Ruošiantis išvykai į gamtą, rekomenduojama apsirengti taip, kad kuo daugiau kūno dengtų drabužiai (geriau šviesesni, nes ant jų lengviau matosi ropinėjančios erkės). Reikėtų naudoti priemones atbaidančias erkes. Grįžus iš miško, sodo ar pasivaikščiojimo gamtoje, drabužius reikia pakabinti negyvenamoje patalpoje arba saulėtoje vietoje. Būtina apžiūrėti kūną, ypač paausius, pakinklius, kirkšnis, pažastis, sprandą – į šias vietas erkės įsisiurbia dažniausiai. Gerai išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu. Pastebėjus įsikibusią erkę – būtina kuo greičiau ją ištraukti, o įsisiurbimo vietą nuplauti muilu ir dezinfekuoti.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: