(c) wikimedia commons archyvo nuotr.

Viename Kauno simbolių – rotušėje – žadama rengti mokamas ekskursijas. Iki šiol pastatas plačiajai visuomenei uždaras, čia patenka tik jaunavedžiai ir oficialių iškilmių dalyviai.

Ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, vadovaujantis rotušėje įsikūrusiai Civilinės metrikacijos tarnybai, LŽ tikino žinąs miestiečių norą laisvai patekti į architektūros paminklą, vadinamą baltąja Kauno gulbe.

“Dabar rotušė daugeliui žmonių asocijuojasi su elitine publika. Susiformavusi nuomonė, kad čia gali lankytis tik išskirtiniai svečiai”, – sakė K.Ignatavičius. Jo nuomone, už nustatytą mokestį į rotušę turėtų patekti tiek visi norintys kauniečiai, tiek turistai.

“Žmonės į rotušę šiuo metu įleidžiami grupelėmis, jei tokio vizito paprašo kuris nors miesto muziejų. Ekskursija būna nemokama, o kuris nors mūsų darbuotojų, lydintis grupę, tada nedirba savo tiesioginio darbo”, – teigė K.Ignatavičius. Šiuo metu Kauno rotušėje per mėnesį apsilanko viena ar dvi ekskursijos.

Anot jo, teisę rengti nuolatines ekskursijas rotušėje būtų galima suteikti netoli įsikūrusiam Kauno miesto muziejui. Esą tada turistus lydėtų profesionalūs gidai, o miestas iš tokių ekskursijų gautų pajamų. Ekskursijų kainą turėtų nustatyti laikinosios sostinės administracija arba taryba.

Kauno miesto muziejaus direktorė Irena Petraitienė tvirtino, kad ekskursijos į rotušę būtų labai populiarios. Jau apskaičiuota, kad pastate įrengti itin modernias ekspozicijas reikėtų 0,5 mln. litų.

Kauno miesto muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Rita Garbaravičienė įsitikinusi, kad reikėtų numatyti ekskursijų dienas, vizitų trukmę.

“Būtų nelogiška leisti visiems vaikščioti po rotušę kada nori ir kiek nori, nes vertingam pastatui greitai prireiktų kapitalinio remonto”, – sakė muziejininkė.

Muziejaus darbuotojų teigimu, įėjimas į rotušę vienam asmeniui galėtų kainuoti keturis litus. Tačiau mokamos ekskursijos turėtų būti rengiamos ne dažniau nei kartą ar du per savaitę.

Kauno meras Andrius Kupčinskas įsitikinęs, kad toks sumanymas bus priimtinas visuomenei. Tačiau jis abejojo, ar ekskursijas reikėtų apmokestinti. “Galbūt reikėtų imti simbolinį mokestį – vieno lito ar euro. Vėliau pinigus galėtume išleisti naujoms ekspozicijoms rotušėje įrengti”, – sakė A.Kupčinskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: