(c) V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.
M. Staab

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Tarptautinės Futbolo Asociacijos (FIFA) rengiami trenerių mokymai tęsiasi. Pirmą kartą Lietuvoje vyko moterų futbolo trenerių kursai, kuriuos vedė žymi instruktorė iš Vokietijos Monica Staab.

Nuo pirmadienio iki penktadienio kursuose Nacionalinės futbolo akademijoje (NFA) dalyvavo Lietuvos moterų bei merginų rinktinių treneriai ir asistentai bei A ir I lygos pirmenybėse dalyvaujančių ekipų strategai.

NFA direktorius Raimondas Statkevičius, kuris yra atsakingas už futbolo trenerių kursus ir jų kvalifikacijos kėlimą, teigė, jog tokie kursai yra be galo reikalingi ir naudingi.

„FIFA kreipia itin didelį dėmesį į moterų futbolo vystymą ir atsiunčia patyrusius instruktorius. Poreikis tokiems seminarams yra, nes Lietuvos futbolo ilgalaikėje strategijoje yra numatyta daug užduočių bei priemonių, kurios skatintų moterų futbolo vystymasi ir padidintų futbolą žaidžiančių merginų skaičių“, – kalbėjo R. Statkevičius.

Jo teigimu, šių metų kursai sulaukė nemažo susidomėjimo – iš viso juose dalvauja 26 treneriai – todėl ateityje tikimasi tokius mokymus organizuoti dažniau.

„Didėjant futbolą sportuojančių moterų ir merginų skaičiui tiek trenerių Lietuvoje greičiausiai bus per mažai. Manome, jog šie kursai gali paskatinti, inicijuoti moterų futbolo trenerių atsiradimą. Instruktorė M.Staab pažadėjo grįžusi į FIFA pranešti, jog būtų atkreiptas dėmesys į Lietuvos moterų fubolą, kadangi progresas matomas“, – teigė NFA vadovas.

Kursus vedusi FIFA instruktorė iš Vokietijos negailėjo gerų žodžių Lietuvos moterų futbolo treneriams. „Esu nustebusi, nesitikėjau tokio aktyvaus trenerių dalyvavimo. Matėsi, jog dalyviai buvo pasiryžę kuo daugiau išmokti, labai rimtai žiūri į moterų futbolą, yra jam atsidavę ir ambicingi. Galiu teigti, jog šie treneriai puikiai tiks populiarinti ir didinti susidomėjimą moterų futbolu Lietuvoje“, – sakė M. Staab.

– Kokie, Jūsų nuomone, yra pagrindiniai moterų ir vyrų futbolo treniravimo skirtumai?, – paklausėme M. Staab.

– Visada sakau, jog tai priklauso nuo trenerio sugebėjimo ir jo kvalifikacijos. Galbūt vyrai treneriai yra šiek tiek profesionalesni ir turi daugiau patirties futbole, bet treniruoti moteris taip pat nėra lengva, nes jos yra emocianalesnės, jautresnės ir aikštėje linkusios kreipti dėmesį į daugelį dalykų. Moterys juk skiriasi nuo vyrų, o futbolas išlieka toks pat.

Treniruojant moteris turi žinoti kaip elgtis, turi jas jausti, nuspėti jų nuotaiką, kaip jos reaguos vienoje ar kitoje situacijoje. Tai padaryti nėra lengva ir nedaugelis vyrų tai sugeba.

Moterys ypač vertina tokius trenerius, kurie sugeba jomis pasirūpinti, jas prižiūrėti, elgtis kaip tėvas ar mama. Šie visi dalykai yra svarbūs moterims. Vyrai tik nori žaisti futbolą ir vieną dieną tapti tokiais futbolininkais kaip Lionelis Messi ar Cristiano Ronaldo. Moterų futbolas yra mažiau populiarus, jis mažiau rodomas per televiziją, todėl merginoms sunkiau pasirinkti savo favorites futbole.

– Moterų futbole vokietės yra vienos iš lyderių. Kur slypi Jūsų sekmė?

– Prieš 40 metų Vokietijoje moterims buvo draudžiama žaisti futbolą. Dabar moterys mūsų šalyje futbolą žaidžia ir mes esame pasaulio čempionės. Vokietės pasižymi ištvermingumu, kantrybe. Manau todėl jas treniruoti yra lengviau nei kitų šalių futbolininkes.

Šiuo metu Vokietija yra pirma pasaulyje valstybė pagal moterų futbole augančių žaidėjų skaičių. Suprantama, jog moterų futbolo vystymuisi gali trukdyti daugelis faktorių. Bet mes džiaugiamės, jog turime paramą iš futbolo federacijos ir valstybės.

Svarbu turėti moterų futbolą remiančius entuziastus. Su ju pagalba ir moterų atsidavimu bei aistra futbolui galima tikrai daug ką nuveikti.

– Kaip siūlytumėte kelti moterų futbolo populiarumą mūsų šalyje?

– Žinau, jog Lietuvoje ypač mėgstamas krepšinis. Anksčiau Vokietijoje populiariausia sporto šaka buvo rankinis, bet laikui bėgant futbolas tapo sportu numeris 1. Tikiu, jog taip gali atsitikti ir Lietuvoje. Jūsų šalies potencialas tikrai nemažas.

Reikia daug šios sporto šakos fanatikų. Tokių, kurie ne tik treniruotų moterų komandą, bet būtų ir tos ekipos administratoriumi, vadybininku ir panašiai. Taip pat svarbu nepamiršti masinio futbolo renginių, kurių metu galima populiarinti moterų futbolą įvairiais būdais.

Reikia organizuoti daugiau futbolo varžybų mokyklose, nepamiršti ir mergaičių, kurios pradeda treniruotis futbole – su jomis dirbti nuo mažens, leisti į akademijas.

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: