(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Statistikos departamentas teigia, kad tų, kam virš 60, Lietuvoje yra penktadalis. Kur juos pastebime dažniausiai? Poliklinikoje, savivaldybių koridoriuose, viešojo transporto stotelėse? Kokius juos pastebime? Dažnai – susirūpinusius, nelaimingus, pavargusius. Kartais, žinoma, ir besišypsančius, tik tokių – gerokai mažiau.

Renginio organizatoriai įrodė, kad galima paneigti šiuos susiformavusius stereotipus ir į senjorus pažvelgti kaip į aktyvius ir gyvenimu besidžiaugiančius. Tereikia tik pakvietimo ar padrąsinimo ir mąstymas, kad jei tau virš 60 esi „nurašytas“ bus visiškai paneigtas.

Dėl šios priežasties buvo suorganizuotas flashmob’as – Kaune ir Vilniuje – kartu su senoliais: jie atvyko, repetavo, šoko, buvo netgi tokių, kurie prisijungė tiesiog išgirdę smagią melodiją ir ritmą. Ir jei tarp praeivių buvo nors vienas jaunuolis, kuris pagalvojo: „Juk ir mano tėtis ar senelė galėtų kartu pajudėti, gal reikia jiems paskambinti?“, vadinasi tikslas buvo pasiektas.

Organizatorius pirmiausiai sužavėjo pati flashmob‘o idėja – tai reiškinys, kurio metu žmonių grupė staiga susirenka viešoje vietoje, atlieka neįprastą, trumpai trunkantį veiksmą ir išsiskirsto. To atlikto veiksmo vaizdo įrašas keliauja interneto erdvėje ir neša tam tikrą mintį. Yra tokių flashmob‘ų, kuriuos pasižiūrėjus galima užsikrėsti kokia nors gerumą nešančia idėja.

Todėl smagu, jog šokius mylinti kompanija sumanė sukurti šokio flashmob’ą. O kadangi jiems rūpi pakeisti požiūrį į vyresnius žmones Lietuvoje, nusprendė pakalbinti prisidėti prie idėjos ir pažįstamus senjorus. Gavę keletą profesionalių pamokų, senjorai nusprendė savo pasirodymą pristatyti ir viešose erdvėse – Kaune birželio 18 d. ir Vilniuje renginio „Tebūnie naktis!” programos dalyje K.Sirvydo skvere birželio 19 d.

Po flashmob’o Kaune gera buvo išgirsti vienos šokusios senjorės, kuriai jau virš 70 metų, komentarą: „Jei repeticijų būtų buvę daugiau, tai buvo galima gi ir laikyseną padailinti, ir galvą aukščiau palaikyti, ir kylančią ranką su galva tinkamai palydėti”. Buvo ir tokių senjorų, kuriuos šokio žingsnelių pamokė jų vaikai, žiūrėdami vaizdo įrašą internete. Kiti prisijungė tiesiog čia pat, pakilę nuo suolelio.

Flashmob su senjorais Vilniuje (pradeda sokti jaunimas, po to prisijungia senjorai ir likusi minia) http://www.youtube.com/watch?v=a7GxBKZ3hNY
Flashmob su senjorais Kaune http://www.youtube.com/watch?v=njNcnl_SBWc

Terminas flash mob taikomas tuomet, kai tokie susirinkimai suorganizuojami naudojantis telekomunikacijomis, socialine medija ar elektroniniais laiškais. Pirmojo flashmob, sukurto Manhetene 2003 m., autorius – Bill Wasik, Vyresnysis Harper’s Magazine redaktorius.

Parengta remiantis organizatorių pateikta informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: