(c) Kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Penktadienį Kauno technologijos universitete vyko Ekonomikos ir vadybos fakulteto organizuotas tryliktasis respublikinis inž. V. A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ir ekonomistų konkursas bei pirmoji respublikinė konferencija „Šiandienos ekonomikos ir vadybos mokslų įtaka verslumui ugdyti“. Konferencijos pranešėjas SEB banko prezidento patarėjas dr. Gitanas Nausėda dalijosi naujausiomis Lietuvos ekonomikos tendencijomis su moksleiviais.

Į inž. V. A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ir ekonomistų konkursą iš visos Lietuvos susirinko apie 100 moksleivių, lydimų savo mokytojų. Moksleiviai per dvi valandas turėjo atlikti ekonominio mąstymo testą, sprendė mikroekonomikos, makroekonomikos, finansų uždavinius ir vadybos kryžiažodį, analizavo marketingo situacijas.

Po pietų tiek konkurso dalyviai, tiek kiti vadybos ir verslo naujovėmis besidomintys moksleiviai rinkosi į KTU auloje vykusią konferenciją „Šiandienos ekonomikos ir vadybos mokslų įtaka verslumui ugdyti“. Joje moksleivius ir jų mokytojus sveikino Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Gražina Startienė. Anot dekanės, inž. V. A. Graičiūno konkursas – puiki galimybė moksleiviams patikrinti turimas ekonomikos ir vadybos žinias, įvertinti savo potencialą, norą studijuoti fakultete bei artimiau susipažinti su Lietuvos verslo pasaulio profesionalais. „Nesvarbu, kokią vietą užimsite, jūs visi, čia taip gausiai susirinkę, esate šaunuoliai, nes laisvą laiką skiriate ekonomikos ir vadybos studijoms“, – atidarydama renginį sakė dekanė.

Konferencijoje moksleiviams apie pasaulio ir Lietuvos ekonominę artimiausių metų situaciją ir prognozes pasakojo SEB banko prezidento patarėjas dr. G. Nausėda. Jis pabrėžė, kad Lietuvos ekonomika šiais metais stabilizuosis ir kilimas prasidės 2011 m., taigi, dabartiniai vienuoliktokai ir dvyliktokai bus tie, kurie turės progą stebėti naują Lietuvos ekonomikos vystymosi etapą. Taip pat asmenine patirtimi dirbant su mažomis įmonėmis elektroninės komercijos srityje, parduodant inovatyvius produktus Lietuvoje ir užsienyje, dalijosi UAB „Skubios siuntos“ vadovas, UPS atstovas Lietuvoje dr. Vladas Lašas. Apie Ekonomikos ir vadybos fakulteto įtaką verslumui skatinti kalbėjo UAB „MVP sprendimai“ direktorius, Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojas Žilvinas Freigofas.

Konferencijos pabaigoje padėkos raštais buvo pagerbti konkursui mokinius ruošę mokytojai. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų AB „Swedbank“, prekybos centro „Molas“ bei UAB „Skubios siuntos“ įsteigtais prizais. Pirmąją vietą pelnė vilnietis Rytis Vaškevičius (12 klasė, Vilniaus licėjus, mokytoja Daiva Strielkūnienė). Daugiausia apdovanojimų gavo Panevėžio ir Kauno moksleiviai.

Inž. V. A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ekonomistų konkurso nugalėtojai:

I vietą laimėjo Rytis Vaškevičius (12 klasė, Vilniaus licėjus, mokytoja Daiva Strielkūnienė);

II vietas – Andrius Petronis ir Martynas Samuolis (12 klasė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, mokytojas Kazimieras Lipskis);

III vietas – Justinas Gataveckas (12 klasė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, mokytojas Kazimieras Lipskis) bei KTU gimnazijos mokiniai: dvyliktokė Vaida Kairytė ir vienuoliktokas Marijonas Petrauskas (mokytoja Laima Danilavičienė).

Jaunųjų vadybininkų ir ekonomistų konkurso pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Vytautas Andrius Graičiūnas (1898–1952) buvo žymiausias Lietuvos gamybos, darbo ir valdymo specialistas, daugiausia pasauliniam vadybos mokslui nusipelnęs mūsų tautietis, laikomas valdymo mokslo pradininku. Savo pažiūromis V. A. Graičiūnas buvo pralenkęs laiką, nes jo sukurta darbuotojų ir vadovų ryšių valdomumo koncepcija ir empirine formule naudojamasi iki šiol.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: