Intensyvios treniruotės, svorio metimas arba jo priaugimas – tai tik keletas dalykų, kuriuos aktoriai yra pasiryžę padaryti, kad įtikinamai suvaidintų vaidmenį. Toliau pateikiami faktai įrodo, kad daugeliui aktorių prieš pasirodant ant raudonojo kilimo tenka tikrai daug dirbti.

Gwendoline Christie

Gwendoline Christie taip norėjo Brienne vaidmens, kad atrankai ruošėsi 6 savaites: užsiiminėjo kikboksu, joga ir visiškai pakeitė mitybą. Dėl to ji numetė 20 kilogramų. Kai gavo vaidmenį, treniruotės tapo dar intensyvesnės.

Tačiau didžiausias smūgis aktorei buvo tai, kad jai teko netekti savo gražių plaukų. Pamačiusi save su trumpais plaukais, ji pratrūko verkti ir negalėjo sustoti 2 valandas.

Filmo “Auklė Tulė” kadras

Charlize Theron

Dėl 3 vaikų motinos vaidmens filme „Auklė Tulė“ (angl. Tully, 2018 m.) Charlize Theron priaugo apie 48 kilogramus. Ir tai ne pirmas kartas, kai ji priaugo svorio dėl vaidmens: filmui „Monstras“ (angl. Monster, 2003 m.) ji priaugo 30 kg. Tačiau šį kartą Theron teko susidurti su nemaloniomis pasekmėmis.

Pirma, dėl daug nesveiko maisto ir cukraus savo mityboje aktorė pirmą kartą gyvenime susirgo depresija. O antra, ji suprato, kad būnant 42-ejų metų nėra taip lengva numesti svorio, kaip būnant 27-erių. Ji blogai miegojo, jautėsi silpna ir vos galėjo vaikščioti ant bėgimo takelio. Jai prireikė 1,5 metų sunkaus darbo ir sveiko maisto, kad atgautų įprastą formą.

Filmo “Rėjus” kadras

Jamie Foxx‘as

Dėl vaidmens biografiniame filme „Rėjus“ (angl. Ray, 2004 m.) Jamie Foxx’as susitiko su legendiniu dainininku ir pianistu Ray Charles’ u. Aktorius yra pianistas, todėl nesunkiai gavo muzikanto pritarimą. Foxx’as numetė 30 kilogramų, kad būtų panašesnis į Charles’ą, o jo komedijinė patirtis padėjo jam imituoti dainininko elgesį.

Tačiau didžiausias sunkumas aktoriui buvo aklumo vaizdavimas. Režisierius pasiūlė Foxx’ui laikinai tapti „aklu“. 14 valandų per dieną aktoriaus vokai buvo klijuojami. Iš pradžių Foxx’as paniškai bijojo ir jautė klaustrofobiją, bet ilgainiui priprato ir už tai net gavo Oskarą.

Filmo “Į stebuklą” kadras

Rachel McAdams

Rachel McAdams taip norėjo dirbti su režisieriumi Terrence Malick’u, kad nesakė jam, jog yra alergiška arklių plaukams ir apskritai bijo gyvūnų. Kai jis jos paklausė, ar ji neprieštarauja darbui su gyvūnais, ji atsakė, kad juos myli. Taigi, kai ji filmavosi filme „Į stebuklą“ (angl. To the Wonder, 2012 m.), jos vokai ištino ir ji beveik nieko nematė.

Filmo “Banginis” kadras

Brendan Fraser

Filme „Banginis“ (angl. The Whale, 2022 m.) Brendanas Fraseris turėjo suvaidinti 600 kg sveriantį vyrą, kuris sirgo depresija ir persivalgė. Todėl filmui aktorius turėjo apsivilkti kostiumą ir nešioti nuo 50 iki 300 kg papildomo svorio.

Tai buvo taip varginantis darbas, kad nusivilkęs kostiumą jis jausdavosi apsvaigęs. Jis sakė, kad, norėdamas nešioti kostiumą, turėjo išvystyti raumenis, apie kuriuos nežinojo.

Filmo “Pianistas” kadras

Adrien Brody

Dėl vaidmens filme „Pianistas“ (angl. The Pianist, 2002 m.) Adrienas Brodis nusprendė laikinai pakeisti savo gyvenimą: išsiskyrė su mergina, paliko butą, pardavė automobilį, persikraustė ir išjungė visus telefonus. Kad Władysław Szpilman’o vaidmuo būtų įtikinamesnis, Brodis 4 valandas per dieną skambino fortepijonu ir badavo. Jis numetė beveik 30 kilogramų, o ir taip buvo gana lieknas.

Būtent badas jam kėlė tuštumos ir nevilties jausmą. Metus po filmavimo Brodis kentėjo nuo depresijos. Vėliau jis tapo vienu jauniausių aktorių, laimėjusių Oskarą.

Filmo “Mulen Ružas!” kadras

Nicole Kidman

Nicole Kidman filme „Mulen Ružas!“ (angl. Moulin Rouge!, 2001 m.). Idealiu atveju ji norėjo turėti 18 colių liemenį, kaip Vivien Leigh filme Vėjo nublokšti. Kartą kostiumų dailininkai jį taip stipriai suveržė, kad Kidman lūžo vienas šonkaulis.

Be to, labai didelis iššūkis Kidman buvo tai, kad miuzikle jai teko dainuoti kitų žmonių akivaizdoje. Jai tai buvo nauja ir gana baisu.

Filmo “Eilinė Džeinė” kadras

Demi Moore

Ruošdamasi vaidmeniui filme „Eilinė Džein“ (angl. G.I. Jane, 1997 m.), 35-erių metų trijų vaikų motina turėjo tokias fizines treniruotes, kokių paprastai neturi net profesionalai. Sunkiausia buvo tai, kad 17 savaičių kursas tilpo į 2 savaites.

Pirmąją dieną aktorė vėmė, o ant kojų atsirado pūslių. Nors jai buvo pasakyta, kad nereikia taip sunkiai treniruotis kaip vaikinams, ji užklijavo pūsles ir nusprendė baigti mokymus. O vieną dieną Demi Moore savo transformaciją užbaigė pati nusiskutusi galvą.

Filmo “Juodoji gulbė” kadras

Natalie Portman

Dėl vaidmens filme „Juodoji gulbė“ (angl. Black Swan, 2010 m.) aktorė turėjo valandų valandas šokti baletą ir kasdien plaukti po keletą kilometrų. Ji taip pat naudojosi kompleksinėmis treniruotėmis, kurias sudaro pratimai, lavinantys raumenis, kuriuos retai naudojame kasdieniame gyvenime.

Itin intensyvios treniruotės neturėjo geriausio poveikio jos kūnui – nors ji ėmė atrodyti kaip baleto šokėja ir numetė beveik 20 kilogramų, jai atsirado nuospaudų, nulūžo kojų nagai ir ji net išsinarino vieną šonkaulį.

Filmo “Gelbėtojai” kadras

Zac Efron

Kad filme „Gelbėtojai“ (angl. Baywatch, 2017 m.) parodytų galingą kūną su išsipūtusiomis venomis, aktoriui teko išgyventi labai nesveiką laikotarpį. Jis treniruodavosi valandų valandas ir atsibusdavo 4 val. ryto, kad galėtų pradėti treniruotis. Jis valgė tik baltymus ir lapinius žalumynus.

Dėl to Zac Efron‘ui atsirado daug sveikatos problemų, įskaitant depresiją ir nemigą. Jis suprato, kad kitą kartą verčiau turės nedidelį procentą papildomų riebalų, nei kentės dėl gero kadro.

Filmo “Everestas” kadras

Jake Gyllenhaal

Įvykiai filme „Everestas“ (angl. Everest, 2015 m.) vyksta 28 000 pėdų aukštyje virš jūros lygio, kur žmonėms nepakanka deguonies. Kad suprastų, kaip reikės jaustis, Jake Gyllenhaal‘as kartu su Josh Brolin‘u nusprendė išbandyti šias sąlygas simuliatoriuje.

Jie simuliatoriuje praleido šiek tiek daugiau laiko nei reikėjo, nes jiems patiko, kaip jie jaučiasi. Tačiau po 3 dienų jiems pasireiškė sunki depresija.

Filmo “Dalaso pirkėjų klubas” kadras

Matthew McConaughey

Norėdamas numesti 48 kilogramus dėl vaidmens filme „Dalaso pirkėjų klubas“ (angl. Dallas Buyers Club, 2013 m.), aktorius naudojosi dietos eksperto paslaugomis. Jis pasistengė, kad Matthew McConaughey įgautų reikiamą formą kuo sveikesniu būdu.

Vietoj užkandžių McConaughey kramtė ledą, o numetęs svorio jautėsi labai energingas – net miegojo 3 valandomis trumpiau nei įprastai.

Filmo “Pyragas” kadras

Jennifer Aniston

Filme „Pyragas“ (angl. Cake, 2014 m.) Jennifer Aniston suvaidino moterį, kenčiančią nuo chroniško skausmo. Suprasti savo personažą jai padėjo pora draugų, kurie turėjo lėtinio skausmo sindromą. Aktorė dėvėjo korsetą, kuris leisdavo jai suapvalinti pečius ir priversdavo vaikščioti tiesia nugara. Praėjus 5 savaitėms po korseto dėvėjimo, aktorė pati pradėjo jausti skausmą.

Ir tai, kad teko priaugti keletą kilogramų, jos nesutrikdė. Ji tiesiog keliems mėnesiams nustojo sportuoti ir nustojo kontroliuoti savo mitybą. Jai netgi patiko priaugti svorio.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: