Organizatorių archyvos nuotr.

Nors nuotekų valymo įrenginiai Lietuvoje nėra naujiena, tačiau tai nėra ta tema, su kuria susipažįstama tiesiog iš smalsumo. Dažniausiai pradedama domėtis tik tuomet, kai prireikia valymo įrenginių naujai statomuose ar atnaujinamuose namuose.

Štai tada kyla pačių įvairiausių klausimų. Dalinamės keliais populiariausiais klausimais, kurie pasiekia nuotekų valymo įrenginių pardavėjus bei montuotojus. Ir, žinoma, pasidalinsime jų atsakymais.

Kokia reikalinga investicija?

Planuojantys įsirengti nuotekų valymo įrenginius kartais yra gazdinami didelėmis pinigų sumomis ir skaičiavimais ar tai atsipirks. Tačiau jei nėra prieinamo miesto kanalizacijos tinklo prie kurio būtų įmanoma prisijungti, investicijos atsiperkamumo skaičiuoti tikrai nereikia, nes tai tiesiog optimali alternatyva.

Nuotekų valymo įrenginių kainos gali svyruoti nuo 1000 iki 3000 eur. Kiek reikės sumokėti konkrečiu atveju, priklauso nuo kelių niuansų:

  • Žmonių skaičiaus namuose ir reikalingo įrenginio našumo.

  • Papildomų paslaugų, tokių, kaip infiltracinio kaupimo rezervavimo įrengimo ir pan, pasirinkimo.

  • Sklype esančio grunto bei vietos paruošimo.

Kainą sudaro įrenginys bei montavimo darbai. Kuo didesnis skaičius žmonių gyvena namuose ir kuo didesnis našumas yra reikalingas, tuo įrenginys yra galingesnis ir automatiškai brangesnis. Kuo tarpu kuo didesnis bei galingesnis įrenginys, tuo šiek tiek didėja ir montavimo darbų kaina.

Pagrindinis klausimas sprendžiant kokio galingumo įrenginys jums reikalingas yra žmonių nuolat gyvenančių namuose skaičius. Tačiau turėtumėte pagalvoti į ateitį – jei planuojamas šeimos pagausėjimas, reikėtų iš karto įsigyti galingesnį įrenginį, kuris atitiks pagausėjusios šeimos poreikius.

Taip pat galingesnis įrenginys gali būti reikalingas jei pas jus nuolat yra svečių, gaminate daug maisto. Tiesiog dideli nuotekų srautai gali perkrauti įrenginį.

Iš kitos pusės, nereikia įsirengti galingesnio įrenginio vien „dėl visa ko“. Galingesnis reikalauja daugiau energijos, tačiau jei nuotekų namuose minimaliai, tuomet jis neišnaudoja savo potencialo, o bakterijos negaus pakankamai „maisto“.

Taigi, sugrįžtant prie investicijos dydžio, verta pažymėti, jog tai vienkartinė investicija, kuri leidžia sutaupyti ateityje. Nuotekų valymo įrenginių priežiūra paprasta ir kainuoja išties nedaug, tad jos sistemos išlaikymas neapsunkins šeimos biudžeto.

Kokia reikalinga įrenginių priežiūra?

Būtų gerai, jei įsirengus nuotekų valymo sistemą, būtų galima ją užkasti ir pamiršti. Tačiau, nors įrenginių priežiūra ir nėra kažkuo ypatinga ar sudėtinga, tačiau vis tiek jos pamiršti negalima.

Pirmiausiai, reikia kreipti dėmesį kas metama, leidžiama į nuotekų sistemą. Kadangi valymui naudojamos bakterijos, jas gali sunaikinti didelis teršalų kiekis – tepalai, vaistai, baliklis, įvairios cheminės medžiagos. Jų reikėtų vengti.

Antra, reikia atkreipti dėmesį į filtravimo sistemą. Jei susidaro daug dumblo, o nuo valymo sistemos sklinda nemalonus ir ryškus kvapas – reikia patikrinti oro padavimo sistemą ir galbūt laikinai padidinti oro srautą.

Trečia, bent kartą per metus arba pagal poreikį reikia išsiurbti ir išvežti susidariusį dumblą.

Įrenginių priežiūrą pirmiems metams siūloma įsigyti kartu su įrenginiu. Tuomet įmonė reguliariai atvyksta patikrinti įrenginio, vyksta derinimas pagal tai kiek ir kokių nuotekų išleidžiama ir kaip jas spėja apdoroti bakterijos. Tinkamai suderintas įrenginys vėliau nereikalauja ypatingos priežiūros, nebent pasikeičia jūsų įpročiai, padaugėja žmonių namuose ar kita.

Kur dingsta išvalytos nuotekos?

Kaip jau minėjome, iš nuotekų valymo sistemos, kas tam tikrą laiką reikia išvežti dumblą. Tuo tarpu išvalytos nuotekos gali patekti į gruntą. Paprastai sudaromas gruntinis sluoksnis – filtras, pro kurį prabėgęs išvalytas vanduo dar kartą natūraliai išfiltruojamas prieš patenkant į gruntinius vandenis. Nuotekų valymo sistemos efektyvumas toks ir turi būti, jog vanduo galėtų patekti į vandenį be užteršimo pavojaus.

Dėl šios priežasties, svarbu įsirengti kokybišką, sertifikuotą nuotekų valymo sistemą. Taip būsite tikrai, jog neteršiate aplinkos ir gyvenate atsakingai.

Užsakymo Nr. KMC210021

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: