Organizatorių archyvo nuotr.

Kaip dažnai turėčiau naudoti šampūną?

Nėra nieko blogo plauti plaukus kasdien, nebent pradėsite pastebėti daug lūžinėjančių plaukų, sako daktaras Jeffrey J. Milleris, Pensilvanijos valstybinio universiteto Medicinos koledžo dermatologijos docentas. Įrodymas: daug išslenkančių plaukų ir mažų “mažų plaukelių” ties plaukų viršūne. Visas drėkinimo, džiovinimo ir formavimo procesas atima iš plaukų drėgmę, todėl vadovaukitės šia taisykle:

  • Jei jūsų plaukai riebūs, gyvenate užterštame mieste ar drėgnoje aplinkoje arba kasdien sportuojate, plaukite kasdien.
  • Jei jūsų plaukai normalūs arba mišrūs (su sausais galiukais ir riebiomis šaknimis), plaukite kas antrą dieną.
  • Plaukite kas kelias dienas, jei jūsų plaukai yra sausi (įskaitant garbanotus ar dažytus plaukus) arba jei gyvenate kaimo vietovėje ar sausame klimate.

Ar galima naudoti per daug šampūno?

Kol viską išplaunate, tikrai negalite naudoti per daug. Paprastai užtenka ketvirtadalio dydžio šlakelio, tačiau plaukų ilgis taip pat yra svarbus veiksnys. Putos gali sausinti, bet kadangi šampūnas išsilaiko plaukuose tik kelias minutes, jis saugus visų tipų plaukams, sako daktaras Milleris.

Kokia yra ideali vandens temperatūra?

Šiltas vanduo sukurs gražias putas ir padės ištirpinti muilą, kad plaukai būtų švarūs. Venkite labai karšto vandens, nes nuo jo plaukai gali suplonėti, perspėja salono savininkas Davidas Edery. Paskutiniam skalavimui geriausia naudoti šaltą vandenį – jis sulaikys naudingus ingredientus kiekvienoje sruogoje ir plaukai atrodys blizgesni.

Ilgai užtrunka, kol sunaudoju šampūno buteliuką – ar baigiasi jo galiojimo laikas?

Daugumos šampūnų galiojimo laikas yra nuo dvejų iki trejų metų. Senesnis produktas nepakenks jūsų plaukams, tačiau bus ne toks veiksmingas, sako Rickas Abbottas, ” produktų kūrimo vadovas. Kaip sužinoti, ar jūsų gaminys jau nebetinkamas naudoti? Pasak R. Abbotto, įspėjamieji požymiai yra atsiskyrimas ir (arba) pakitusi spalva ar kvapas.

Man reikia šampūno, kuris apsaugotų mano spalvą. Ar tai reiškia, kad taip pat negaliu išgauti blizgesio ir apimties?

Visiškai ne. Daugelyje spalvą saugančių šampūnų dabar yra “papildomų” ingredientų, kurie skatina plaukų apimtį ir blizgesį (ir kad garbanos atrodytų geriau). Jei jums to nepakanka, pradėkite šampūno garderobą. Spalvą saugantį šampūną laikykite pagrindiniu, o kitus naudokite pakaitomis, kad gautumėte skirtingą naudą.

Kaip dažnai turėčiau naudoti giliai valantį arba valomąjį šampūną?

Jei naudojate daug stilizavimo priemonių, gyvenate vietovėje, kurioje yra daug mineralinių medžiagų turinčio vandens, arba dažnai plaukiojate, turėtumėte du kartus per mėnesį atlikti giluminį valymą arba valyti plaukus. Riebių plaukų tipai: Riebios odos tipai: Gerai naudoti kasdienį valomąjį šampūną kiekvieną kartą prausiantis. Visiems kitiems: Jei jūsų plaukai atrodo išblukę arba tapo neatsparūs įprastoms priemonėms, naudokite valomąjį, valomąjį arba chelatinį šampūną (kuris pašalina mineralų likučius). Jei dažote plaukus ir nerimaujate dėl giliai valančių priemonių poveikio, Edery siūlo vieną saugią priemonę – actą. Sumaišykite ketvirtadalį puodelio baltojo acto su vienu puodeliu vandens. Po šampūno ir kondicionieriaus naudojimo palikite jį ant plaukų nuo vienos iki dviejų minučių, tada išskalaukite.

Ar brangūs saloniniai šampūnai yra geresni už vaistinės šampūnus?

Šampūnas nėra vienas iš tų produktų, už kuriuos “gauni tai, už ką moki”. Kiek jums patinka šampūno formulė, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų (kvapo ir tekstūros požiūriu) ir nuo to, kaip jis veikia konkrečius jūsų plaukus. Jums 5 EUR kainuojantis šampūnas gali maloniai kvepėti ir jūsų plaukai gali atrodyti nuostabiai, o kitas žmogus gali jaustis taip pat dėl 25 EUR kainuojančio buteliuko. Vis dėlto reikia žinoti keletą faktų:

Didelės kompanijos, kuriančios vaistinių prekių ženklus, skiria daug pinigų moksliniams tyrimams ir naujoms technologijoms, tačiau jos vis tiek gali išlaikyti mažas kainas, nes gamina savo produktus masiškai. Brangūs šampūnai turi savų privalumų: Paprastai jie yra švelnesni ir juose yra didesnė aukštos kokybės sudedamųjų dalių koncentracija (pvz., kondicionierius, kuris giliau įsiskverbia į kiekvieną sruogą). Taip, jūs mokate už pakuotę, bet tai galioja nepriklausomai nuo to, ar išleidžiate 3, ar 30 EUR. Taigi dėmesį sutelkite ne į kainą, o į tai, kad rastumėte jums tinkantį kovotoją su nešvarumais.

Kada laikas keisti šampūną?

Kartais tas pats buteliukas, nuo kurio plaukai visada buvo žvilgantys ir spindintys, gali be įspėjimo juos palikti be žvilgesio. “Populiari nuomonė, kad šampūnas staiga nustoja veikti, tačiau pasikeitė ne šampūnas”, – sako “Redken” vyresnysis viceprezidentas tyrimams ir plėtrai Davidas Cannellas. Jei gaminio etiketėje nepranešama apie “naują” ar “patobulintą” formulę, pasikeičia jūsų plaukų paviršius. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad negalite grįžti prie senų mėgstamų priemonių. Jei problema kyla dėl susikaupusių nuosėdų, pirmiausia išvalykite, tada grąžinkite savo mylimą buteliuką. Nepagerėjo? Gali būti, kad atėjo laikas keisti produktą visam laikui. Paprastas savikontrolės testas: Pažvelkite į savo nagus. Jei jie raukšlėjasi, lupasi arba atrodo, kad lengviau lūžta, vadinasi, patiriate labiausiai paplitusius pokyčius – senėjimą, dėl kurio mūsų ląstelės ir audiniai netenka vandens. Taigi, nors vis dar naudojate savo patikimą aliejinę plaukų formulę, jūsų plaukai gali būti sausesni nei kada nors anksčiau. Nusipirkite drėkinamąją versiją arba paprašykite stilisto diagnozuoti naujus jūsų plaukų poreikius.

Ar man tikrai reikia kondicionieriaus?

Kondicionierius yra būtinas. Jis užbaigia tai, ką pradeda šampūnas, t. y. padaro plaukus paklusnius ir pašalina tokias problemas kaip skilinėjantys galiukai. “Kiekvieno žmogaus plaukai yra pažeisti, tik klausimas, kaip stipriai”, – sako Cheri McMaster, “Pantene” vyresnioji tyrimų ir plėtros mokslininkė. Kol rasite tinkamą kondicionierių, gali tekti išbandyti ne vieną, bet žinosite, kada sutiksite tinkamą. “Kai plaukai tinkamai kondicionuojami, jie geriau laikosi šukuosenos”, – sako Cannell.

Užsakymo Nr. KMC210099

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: