Sodo auginimas ir priežiūra reikalauja specialių žinių ir patirties. Svarbu žinoti, kada yra palankiausia sodinti ir genėti vaismedžius, suprasti apie jų ligas, pastebėti požymius rodančius, kad augalui trūksta būtinųjų medžiagų, apsaugoti nuo kenkėjų. Taip pat būtina išmanyti apie trąšas bei jų naudojimą. Savalaikis tinkamų trąšų pasirinkimas ir naudojimas lemia gerą vaismedžių augimą, apsaugą nuo ligų ir aplinkos veiksnių bei gausų derlių.
Kada geriausia naudoti trąšas vaismedžiams?
-
Visiems suprantama, jog pavasarį, pradėjus augti augalams, reikia juos patręšti azoto turinčiomis trąšomis. Tačiau vaismedžiams nemažiau svarbios yra ir rudeninės trąšos. Kadangi vaismedžiai lieka žiemoti, svarbu pasirūpinti jų šaknimis, kad jie gautų ir per žiemą įsisavintų reikiamų medžiagų.
-
Azotas, tai augalams būtinas elementas. Jis naudojamas daržams, uogakrūmiams bei vaismedžiams tręšti. Azotas skatina augalų augimą, naujų ūglių formavimąsi. Dėl šio poveikio, azoto trąšos gali būti naudojamos tik pavasarį. Jokiu būdu negalima naudoti azoto trąšų vaismedžiams rudenį. Rudenį naudojamose trąšose galimas tik minimalus kiekis azoto junginių.
-
Kalis yra dar vienas vaismedžiams ir kitiems augalams svarbus elementas. Kalio turinčios trąšos naudojamos rudenį pasibaigus augalo vegetacijai. Prieš naudojant kalio trąšas, rekomenduojama atlikti dirvožemio tyrimus ir nustačius kalio trūkumą, patręšti jo preparatais.
-
Jei nesate patyrę sodininkai, kalbant apie vaismedžių tręšimą, verta nepasikliauti vienu informacijos šaltiniu. Derėtų ieškoti patikimos informacijos ir vertingų patarimų. Jokiu būdu nerekomenduojama eksperimentuoti su vaismedžių trąšomis. Jei neturite patirties, parduotuvėse teiraukitės kompleksinių trąšų vaismedžiams. Nurodykite norimo tręšimo tikslą ir metų laiką. Kompleksinėse trąšose subalansuoti tinkami augalams reikalingų medžiagų kiekiai. Laikykitės dozavimo instrukcijų.
-
Jauno sodo vaismedžius pirmus ketverius metus rekomenduojama tręšti organinėmis trąšomis.
-
Rudenį pravartu mulčiuoti vaismedžius. Tai galima daryti ir pačių iš tam tinkamų sodo atliekų pasigamintu mulču. Mulčo beriamas iki dešimties centimetrų storumo sluoksnis aplink kiekvieną vaismedį.
Rudenį pasirūpinti sodo vaismedžiais nemažiau svarbu nei pavasarį. Gavę visų reikalingų medžiagų, vaismedžiai lengviau ištvers žiemą, temperatūrų kaitą, ateinančiais metais subrandins kokybišką ir gausų derlių.
Partnerio turinys