Organizatorių archyvo nuotr.

Kamino valymas yra privaloma įprasta procedūra, būtina saugiai ir kokybiškai eksploatuoti krosnį ar židinį. Jei turite kaminą, jį reikės išvalyti – tai faktas. Bet kada ir kaip dažnai turi būti atliekamas kaminų valymas? Atsakymas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant tai, kaip dažnai jis naudojamas, kokį kurą deginate ir net iš kokios medžiagos yra jūsų dūmtakis. Tačiau šiandien apie paprastesnius dalykus – kodėl kaminas pasidengia suodžiais ir kaip žinoti kada jį valyti?

Kodėl kaminas pasidengia suodžiais?

Suodžių susidarymas yra natūralus procesas, tačiau yra daugybė veiksnių, turinčių įtakos suodžių taršos laipsniui ir jo plitimo greičiui, pvz.:

  • Nekokybiško kuro naudojimas. Neapdorota, purvina mediena padidina suodžių kiekį, taip pat spygliuočių medienos suodžiai yra lipnesni, prilimpantys ir blogiau valomi dėl savo dervos kiekio;

  • Šiukšlių deginimas (kai kurie žmonės meta plastikinius butelius ir maišus į savo židinius bei krosnis);

  • Nekokybiškas kaminas su probleminėmis vietomis arba tiesiog siauru vamzdžiu.

Kamino valymas kūrenant dujomis

Jei kūrenate dujomis, o ne malkomis, greičiausiai pagalvojote, jog kamino valymas jums neaktuali tema. Iš dalies. Nes jei pas jus dujinis pečius, tai suodžiai nėra aktuali problema. Ir visgi, kaminas valomas ne vien nuo suodžių. Kaminą užkišti gali vėjo atneštos šiukšlės, paukščių ar vabzdžių lizdai ar jų liekanos. Bet kokios šiukšlės kamine yra potencialus pavojus, nes mažėja trauka, į patalpas gali pradėti eiti dūmai ar anglies monoksidas – o tai itin pavojinga.

Organizatorių archyvo nuotr.

Kaip dažnai reikia valyti kaminą?

Kaminas turi būti valomas reguliariai, kartą per 6 mėnesius. Kaminą gali tekti išvalyti anksčiau, jei pastebite šiuos ženklus:

  • Pasikeitusi dūmų spalva. Tamsūs dūmai rodo, kad ant kamino sienų dega suodžiai, o tai reiškia, kad būtina valyti. Iš švaraus vamzdžio išeina balti dūmai. Jie taip pat gali būti lengvi ir skaidrūs. Kai kaupiasi suodžiai, jie užsidega, ir dūmai tampa juodi, sodrūs. Krosnyje taip pat galite pastebėti liepsnos spalvos pasikeitimą. Jei kaminas švarus, liepsna yra šviesiai oranžinė. Sodraus tamsiai oranžinio atspalvio atsiradimas rodo, kad atėjo laikas valyti kaminą.

  • Maža trauka. Jei krosnis ar židinys sunkiai įsidega, vis trūksta traukos, visai nesvarbu, koks už lango oras – greičiausiai laikas valyti kaminą.

  • Į patalpas eina dūmai. Jei namuose iš židinio ar krosnies eina dūmai, o ne pasišalina per kaminą – tai ryškus pavojaus signalas. Būtina kaip mat valyti kaminą. Beje, dūmai yra matomi, tuo tarpu anglies monoksidas arba liaudiškai vadinamos smalkės yra nematomos ir bekvapės. Jei eina dūmai, į kambarį gali patekti ir anglies monoksidas – labai pavojinga ir mirtina medžiaga. Priešgaisrinės saugos specialistai primygtinai rekomenduoja visuose namuose turėti dūmų ir anglies monoksido detektorius.

Dūmtraukio valymas nėra sunkus procesas, tačiau jis yra daug darbo reikalaujantis.O jei turite kaminą, kurį reikia išvalyti, ir nenorite kruopščiai suprasti proceso, tada geriau patikėti valymą profesionalams, nes purvinas kaminas yra itin pavojingas (apsinuodijimas anglies monoksidu ir didelis gaisro pavojus).

Po valymo proceso reikia patikrinti kamino būklę ir suremontuoti (jei reikia). Cheminiai valymo metodai naudojami prevenciniais tikslais. Tik tradicinis mechaninis valymas, kurį atlieka profesionalas, t.y. kaminkrėtys, gali garantuoti 100% rezultatą. Tikras specialistas jį ne tik išvalys, bet ir patikrins jo būklę specialių veidrodžių ar vaizdo kamerų pagalba. Jei norite, kad krosnis ar židinys tarnautų jums daugelį metų, patikėkite šį darbą profesionalams.

Užsakymo Nr. KMC210035

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: