Organizatorių archyvo nuotr.

Didžioji dalis miestų gyventojų naudojasi centrine kanalizacija, todėl papildomai rūpintis buitinėmis nuotekomis jiems nereikia. Tačiau tokią galimybę turi ne visi. Pavyzdžiui, įsikūrusieji užmiestyje ar atokesnėje kaimo vietovėje dažnai vis dar turi vietinį kanalizacijos šulinį arba dar blogiau – nuotekas leidžia tiesiai į artimiausią vandens telkinį. Kokią neigiamą įtaką aplinkai tai turi ir kodėl vienas iš geriausių pasirinkimų tokioje situacijoje yra nuotekų valymo įrenginiai?

Didžiausios problemos ir pavojai

Priežastys, kodėl gyventojai netinkamai tvarko buitines nuotekas – įvairios. Jos apima tiek finansinius aspektus, kai nedideles pajamas gaunantys asmenys tiesiog neturi galimybės įsigyti valymo įrenginių, tiek paprasčiausią aplaidumą. Nepriklausomai nuo priežasčių, grėsmė aplinkai – akivaizdi.

Į gruntinius vandenis patekusios nuotekos, visų pirma, didina įvairių ligų ir infekcijų pavojų. Išgėrus patogeniniais mikroorganizmais, pavyzdžiui, žarninėmis lazdelėmis (lot. Escherichia coli) ar žarniniais enterokokais (lot. Intestinal Enterococci) užteršto vandens gali pasireikšti karščiavimas, pykinimas, viduriavimas. Tokios infekcijos itin pavojingos vaikams ir vyresniojo amžiaus žmonėms. Žinių stoka ir sąmoningumo trūkumas neapsaugo nuo galimų pasekmių, todėl svarbu laiku imtis tinkamų priemonių.

Bene populiariausias ir patogiausias pasirinkimas yra individualūs biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Pastarieji prisideda ir prie didesnio masto problemos sprendimo. Dėl buitinėse nuotekose esančių organinių, azoto ir fosforo junginių prastėja bendra šalies vidaus vandenų ir Baltijos jūros būklė. Taigi, kai kuriems atrodantis nereikšmingas žingsnis gali lemti didelius pokyčius švaresnės aplinkos link.

Nuolat augantys aplinkosauginiai reikalavimai

Naujos grėsmės gamtai skatina kurti griežtesnius aplinkosauginius reikalavimus. Dažniausiai jie apima aukštesnius teršalų išvalymo rodiklius. Atsižvelgiant į tai kuriami ir tobulesni valymo įrenginiai. Naujausios gamybos technologijos leidžia pasiekti išties džiuginančius rezultatus. Pavyzdžiui, fosforo išvalymo efektyvumas gali siekti 53 %, o azoto – net 74 %. Taigi, tiek standartiniai, tiek naujos kartos biologiniai nuotekų valymo įrenginiai atitinka aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus, yra sertifikuoti ir saugūs.

Viešojoje erdvėje dažnai kalbama apie tai, kad baudos nėra geriausias problemų sprendimo būdas. Visgi, nedrausmingiems ir savo buitines nuotekas netinkamai tvarkantiems gyventojams gresia finansinė atsakomybė. Administracinė bauda gali siekti net ir 240 €.

Patarimai besirenkantiems tinkamiausią įrangą

Šiuo metu rinkoje gausu įvairaus tipo valymo įrenginių: biologinių, biocheminių. Prieš įsigyjant savuosius rekomenduojama gerai įvertinti individualius poreikius ir galimybes. Svarbu atsižvelgti į namuose gyvenančių asmenų skaičių, papildomus nuotekų šaltinius (pavyzdžiui, ūkinės paskirties pastatus ir pan.).

Tam, kad visai tai padaryti būtų paprasčiau, verta kreiptis į profesionalus. Specializuota įmonė, kurioje gaminami nuotekų valymo įrenginiai, gali suteikti kompleksines paslaugas. Joje dirbantys specialistai suteiks reikalingų patarimų, sudarys vandentiekio ir nuotekų šalinimo techninius projektus, atliks ir saugaus montavimo darbus.

Nuotekų tvarkymo reikalavimai

Valymo įrangos sumontavimas – dar ne viskas. Vėliau svarbu pasirūpinti ir tinkamu jos eksploatavimu. Remiantis reikalavimais, kiekvienas individualiai nuotekas tvarkantis gyventojas privalo užtikrinti reguliarią sistemos priežiūrą. Taigi, nuotekos ar susidaręs dumblas turi būti atitinkamai sutvarkomi ar pašalinami. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad sumontuoti rezervuarai turėtų būti sandariai uždaryti. Taip į juos nepateks paviršinis vanduo, kuris gali sutrikdyti mikroorganizmų veiklą.

Nemalonus kvapas toli gražu nėra didžiausia problema, kurią gali sukelti netinkamai tvarkomos nuotekos. Jei ir jūs manote, kad švari aplinka yra vertybė, nuotekų valymo įrenginiai – sprendimas, kuris išties vertas dėmesio. Konsultuokitės su šios srities specialistais ir įsigykite individualius poreikius geriausiai atitinkantį produktą – tuomet tiek patys, tiek ateities kartos gyvens saugesnėje aplinkoje.

Užsakymo Nr. KMC190102

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: