Organizatorių archyvo nuotr.

Stebint klimato kaitos pokyčius, atsinaujinanti energetika tampa ne pasirinkimu, o būtinybe. Vienas lengvai prieinamų ir patogių sprendimų yra saulės parkai, kuriais gali naudotis tiek verslas, tiek gyventojai. Toks modelis sėkmingai veikia užsienio šalyse, stebima sparti saulės parkų plėtra ir Lietuvoje. Tai puikus pasirinkimas norintiems prisidėti prie tvarumo ir sumažinti savo sąskaitas už elektrą. Itin patogu tai, kad saulės parkai yra prieinami visiems, nes norint jais naudotis nereikalinga jokia specifinė infrastruktūra, pavyzdžiui, stogas, kuris dažnai naudojamas saulės elektrinei įrengti.

Kas yra saulės parkai ir kaip jie veikia?

Saulės parką galima apibrėžti kaip centralizuotą saulės elektrinę, sudarytą iš daugybės modulių ir pasižyminčią dideliu galingumu. Tokią infrastruktūrą prižiūri administratorius, kuris pasirūpina visais klausimais: nuo saulės parko dalies pardavimo iki įrangos montavimo bei priežiūros. Saulės parkai veikia kaip nutolusios saulės jėgainės, o jų pagaminta elektros energija gyventojų namus pasiekia elektros tinklais. Žinoma, tokia paslauga sudaro tam tikras sąnaudas, tačiau jos yra ne vieną kartą mažesnės nei elektros kaina iš nepriklausomų tiekėjų.

Saulės parkai – itin patogus modelis, kuris puikiai tinka miestų gyventojams, gyvenantiems daugiabučiuose ir neturintiems galimybės panaudoti stogo saulės elektrinės statybai. Parko dalies pirkimas padeda išvengti visų saulės elektrinės montavimo darbų, o taip pat ir estetinės pastato išvaizdos pokyčių.

Saulės parkai – prieinamesnis sprendimas, kurį remia valstybė

Kompensacijų už saulės elektrinės įrengimą programa iš esmės galėjo pasinaudoti tik privačių namų savininkai, tačiau APVA parama saulės parkams gerokai išplečia paramos gavėjų ratą. Kartu tai skatina didesnį skaičių gyventojų rinktis tvarų ir aplinkai draugišką sprendimą, nes jie gali įsigyti tokią saulės parko dalį, kokios reikia jų šeimos poreikiams patenkinti. Miestuose esančių daugiabučių šildymui dažniausiai naudojamos centralizuotos sistemos, todėl elektrą gyventojai naudoja tik kasdieniams buities poreikiams, tad jiems pakanka ir mažesnio saulės elektrinės galingumo.

Nepaisant to, visiems taikomos vienodos paramos teikimo sąlygos: nustatytas galios limitas yra iki 10 kW, o kompensacija už kiekvieną įrengtosios galios kW siekia 3230 eurų. Parama gali pasinaudoti visi gyventojai, nuosavybės teise valdantys gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, todėl tai puiki galimybė tapti elektros gamintojais be didelių pastangų ir investicijų.

Žingsnis tvarumo link

Daugelį apie saulės elektrinės įrengimą svarstančių gyventojų neramina eksploatacijos ir priežiūros klausimai. Saulės parkai šiuo atžvilgiu yra patogesnis pasirinkimas, nes jums nereikės rūpintis nei infrastruktūros priežiūra, nei eksploatacija. Tai galimybė naudoti švariai pagamintą elektros energiją ir prisidėti prie poveikio aplinkai mažinimo. Tai ne tik patogu, bet ir paprasta, o tai skatina rinktis tvarius, sąmoningus sprendimus, kurie yra visapusiškai naudingi tiek aplinkai, tiek namų ūkio poreikiams.

Norint įsigyti saulės parko dalį iš esmės reikia padaryti tik vieną žingsnį – surasti patikimą paslaugos tiekėją. Specialistai, įvertinę elektros suvartojimą, padės nuspręsti, kokio galingumo elektrinė reikalinga ir pasirūpins visais pirkimo klausimais. Jei gyventi tvariau taip paprasta, galbūt verta šį žingsnį žengti jau šiandien?

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: