Ieškoma sprendimų, ką daryti su savivaldybei priklausančiu turtu
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

„Nebaigti statyti ir nenaudojami savivaldybei priklausantys pastatai miestui garbės nedaro. Mieste yra ne vienas apleistas pastatas, kuriuose buvo užsimota vykdyti švietėjišką veiklą, tačiau akivaizdu, kad niekas nevyksta – šis turtas nyksta, mažėja jo vertė.

Būtina inventorizuoti savivaldybei priklausantį turtą ir ieškoti principinių sprendimų, ką toliau daryti su nykstančiu turtu – leisti privatizuoti, ieškoti investuotojų ar būdų, kaip pritraukti lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų“, – tokias išvadas po išvažiuojamojo posėdžio rugpjūčio 5 dieną padarė Kauno miesto vicemeras Kęstutis Kriščiūnas.

Išvažiuojamasis posėdis prasidėjo nuo apsilankymo Baltų pr. 7, kur greta Šilainių poliklinikos nebaigtame statyti 503,54 kv. m. pastate 2009-aisiais buvo nuspręsta įkurdinti Šilainių bendruomenės centrą. „Praėjo dveji metai, o pastatas neįrengtas, nėra komunikacijų. Jokia bendruomenės veikla čia nevyksta.

Savivaldybė savo lėšomis nepajėgi jį suremontuoti, todėl manau, kad viena išeičių yra perduoti jį Šilainių poliklinikai. Žinoma, tam turi pritarti miesto taryba“, – sakė pastatą apžiūrėjęs vicemeras.

Vėliau vicemeras apsilankė Marvelės žirgyne, kur apžiūrėjo arklides, ūkinius ir kitus pastatus ir 2,8 ha sklypą. „Marvelės komplekso pastatams taip pat reikia kapitalinio remonto. Pastatų neremontuojant, jie praranda savo vertę. Derėtų su Vidaus reikalų ministerija svarstyti variantą, kad ši perimtų pastatus, o čia galėtų įsikurti raitoji policija“, – galimybes svarstė K. Kriščiūnas.

2010 metais Vyriausybės nutarimu VĮ Valstybės turto fondas priėmimo-perdavimo aktu perdavė Kauno miesto savivaldybės nuosavybėn nekilnojamą turtą Europos pr. 105 ir 107, kur planuota perkelti Aleksoto seniūniją, įsteigti Aleksoto vaikų dienos centrą ir Aleksoto bendruomenės namus.

Tuomet Taryba pritarė ir apie 30 000 kv. m teritorijos Europos pr. 105 ir Europos pr. 107 detaliajam planavimui, kurio tikslas – suformuoti žemės sklypą. „Šiandien čia net vaikščioti pavojinga: pastatas avarinės būklės, yra šulinių, griovių, vielų, stiklų. Pastatą vaiduoklį prikelti naujam gyvenimui reikia maždaug 5 mln. litų.

Savivaldybė nedisponuoja tokiomis lėšomis. Siūlysiu miesto ūkio bei miesto plėtros, investicijų ir turizmo komiteto nariams apsilankyti minėtam pastate ir spręsti, kokių veiksmų toliau imtis“, – sunerimęs dėl apleistų ir netvarkomų pastatų sakė mero pavaduotojas.

Neaiški išlieka ir „Gintaro“ stadiono situacija. Taikos prospekte esančio stadiono teritorijoje žemės nuosavybę nori atkurti keli savininkai. „Niekas neabejoja, kad šis stadionas miestiečiams reikalingas, tačiau teisminiai ginčai tęsiasi ne pirmus metus. Tikiuosi, kad jau netrukus problema bus išspręsta“, – apžiūrėjęs stadioną sakė vicemeras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: