(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Laikinai perkeltas į Lietuvos žemės ūkio akademijai priklausantį pastatą, kitų metų gruodį Juozo Naujalio memorialinis muziejus savo veiklą tęs restauruotose Raudondvario dvaro patalpose. Šiuo metu kuriama naujų ekspozicijų koncepcija, nuo kurios ir priklausys būsimo muziejaus vizija. Kadangi ekspozicijų kūrimui trūksta autentiškų eksponatų, muziejus kviečia atsiliepti žmones, turinčius informacijos, susijusios su Raudondvario istorija.

Raudondvario grafų Tiškevičių kultūrinį palikimą išsamiai ištyrinėjusi ir knygą išleidusi menotyrininkė dr. Aldona Snitkuvienė tiki, kad ne visa istorija yra atskleista ir kažkur tikrai yra žmonių uoliai saugančių grafų Tiškevičių kultūrinio palikimo mozaikos detales. Todėl siūlo nenuleisti rankų ir ieškoti naujų eksponatų.

Raudondvario dvaro ansamblis bei kiti jam priklausantys pastatai XX a. smarkiai nukentėjo nuo Pasaulinių karų ir, nors nuo jo klestėjimo laikotarpio praslinko visas šimtmetis, vis dar yra žmonių, pasakojančių prosenelių prisiminimus, saugančių autentiškus, kad ir griuvėsiuose rastus daiktus ar jų nuotrupas. Svarbu suprasti, kad kartais iš pažiūros visai nereikšminga detalė, padėta šalia kitų, gali sudaryti trūkstamą visumą.

Tai ir puiki proga pakalbinti senelius ar prosenelius, kartu su jais peržiūrėti senus nuotraukų albumus. Gal senos nuotraukos fone matosi senoji Raudondvario bažnyčia ar naujosios statyba, V. Stašelio vardu pavadintas vienos arkos metalinis tiltas per Nevėžį, Raudondvario dvaro fragmentas ar miestelyje buvęs, bet iki šių dienų neišlikęs pastatas.

Kuriant naujas ekspozicijas reikalinga ir tinkama vaizdinė, žodinė, dokumentinė, daiktinė medžiaga, susijusi su Raudondvariu ir jo apylinkėmis, ten gimusiais, augusiais žymiais žmonėmis – kompozitoriumi J. Naujaliu, grafais Tiškevičiais bei ankstesniais dvaro savininkais ar tarnautojais, senąja ir naująja Raudondvario bažnyčiomis, tiltais per Nevėžį, Salomiankos, Šilelio bei kitais apylinkių kaimais ir kt.

Taip pat ieškomos susprogdintos senosios Raudondvario bažnyčios detalės – dekoro elementai, kuriuos to meto žmonės galėjo pasiimti kaip suvenyrus. Galbūt Jūs net neįtariate, kad namuose stovinti senelio ar prosenelio mūryta krosnis gali būti iš koklių, surinktų Raudondvario dvaro griuvėsiuose. Jei žinote ar įtariate Jūsų namuose esant tokių daiktų, prašome pranešti apie jų buvimą.

Šiuo metu yra renkama informacija apie galimą tokios informacijos egzistavimą, todėl galinčius ir norinčius bendradarbiauti atkuriant Raudondvario dvaro istoriją kviečiame atsiliepti ir susisiekti su J. Naujalio muziejumi adresu: Instituto g. 22, Raudondvaris, Kauno r., tel. (8 37) 449 601, mob. (8 612) 53 314, el. p. zitamuziejus@gmail.com, taip pat prašome perduoti šią informaciją žmonėms, kuriems Jūsų nuomone ji gali būti aktuali.

Tai puiki proga prisidėti atkuriant Raudondvario dvaro istoriją, dovanojant ar skolinant eksponatus, kurių paviešinimas pradžiugintų muziejaus lankytojus.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: