(c) stock.xchng archyvo nuotr.

VšĮ „Verslo iniciatyva“ tęsia jaunimo verslumo mentorystės projektą ir kartu su VšĮ „Verslininkų namais“ pristato mokymus “Verslo plano rengimas“. Mokymai pagelbės ne tik plėtojant savo idėją, bet ir suteiks parengti verslo planą ir su juo dalyvauti Lietuvos kredito unijos Mikrokreditavimo projekte bei gauti finansinę paramą idėjos plėtojimui ar įgyvendinimui.

Pirmieji šešiolikos valandų “Verslo plano” mokymai įvyko lapkričio 22-23 dienomis KTU inkubatoriuje. Mokymus vedė „Konsultus“ lektorius Tomas Vasiliauskas – individualių sprendimų meistras.

Verslo plano rengimo metu dalyviams buvo pateikta susisteminta informacija, kaip jis turėtų atrodyti. Teorijos pritaikymui praktikoje, t.y. konkrečiam verslui, dalyviai buvo suburti į grupeles. Tomas Vasiliauskas negailėjo praktinių patarimų bei pavyzdžių. Be to paaiškino, kokiu kampu į jų darbą žiūrės kreditoriai. Dviejų dienų mokymai buvo sudaryti iš šešių dalių: verslo planavimo būtinumas, verslo aprašymas, rinkodara (rinkos apžvalga, rinkos dalis ir jos apibūdinimas ir kt.), gamyba (trumpas gamybos ar paslaugų teikimo aprašymas ir kiti su gamyba susiję klausimai), vadyba (savininkai ir valdytojai, organizacinė struktūra), finansai (finansinis planas ir jo sudėtinės dalys bei kt.). Daug laiko buvo skirta apžvelgti finansinei daliai ir jos ateities apskaičiavimui, nes tai vienas iš svarbiausių rodiklių, rodančių ar verta imtis verslo. Jei verslo atsiperkamumas mažas, tai tokiu atveju nėra tikslo jo pradėti, o investicijas geriau panaudoti saugesniais keliais, kurių rizika mažesnė, tačiau grąža panaši. Po kiekvienos temos analizės dalyviams buvo pateikiamos praktinės užduotys, kurių pagrindinis tikslas – įsisavinti gautas žinias ir sugebėti jas taikyti praktikoje.

Tokio tipo mokymų svarbą ir reikalingumą parodė didelis visuomenės susidomėjimas bei dalyvių skaičius. Mokymuose dalyvavo įvairaus amžiaus verslininkai – nuo ”žalių“ studentų iki verslininkų, turinčių įmones ir veikiančių Lietuvoje ne vienerius metus. Dalyvavo net pensininkai, kurie norėjo panaudoti savo gyvenimišką patirtį ir ją pritaikyti verslo kūrime. Dalyviai buvo suinteresuoti iš mokymų gauti kiek įmanoma daugiau ir tai buvo galima pastebėti net per kavos pertraukėles – karštos diskusijos įvairiomis aktualiomis temomis niekada nesustojo, kiekvienas įnešdavo savito šarmo, patirties. Lietuvoje yra daug žmonių norinčių ne tik susirasti darbą, bet ir kurti verslą bei naujas darbo vietas. Dėl šios priežasties tokių, visuomenei prieinamų, mokymų apie verslo kūrimą turėtų būti kuo daugiau.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: