(c) "Kinas mieste" nuotr.

Sostinėje praėjusią savaitę įvyko paskutiniosios „Kinas mieste, miestas kine“ peržūros. Tačiau Kaune filmai bus rodomi dar dvi savaites. Šį antradienį kauniečiai kviečiami į Žaliakalnį, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto kiemą (A. Mackevičiaus g. 27), pasimėgauti itališko kino dvasia.

Kino ekranuose Kauno miesto gyventojai šią ir kitą savaitę išvys filmus, kuriuos jungia Romos – Amžinojo miesto tema. Antradienį žiūrovams bus pristatytas filmas „Roma – atviras miestas“ (rež. Roberto Rossellini, 1945), vadinamas itališko neorealizmo šedevru. Antifašistinė drama nufilmuota karo nusiaubtos Romos gatvėse. Filme atkuriami 1944-ieji, kai Italijos sostinė buvo paskelbta miestu be karinių objektų ir gynybinių įtvirtinimų. Juostoje jaudinančiai pasakojama apie italų rezistenciją, tikroviškai perteikiamas nesaugumo ir baimės jausmas. Filmo dialogai ir scenos buvo kuriami filmavimo metu. 1946 m. juosta buvo įvertinta Kanų kino festivalyje ir pelnė Didįjį prizą.

„Kinas mieste, miestas kine“ Kaune vyksta kiekvieną vasaros antradienį 21.30 val Visi renginiai yra nemokami. „Kinas mieste, miestas kine“ organizuoja VšĮ „Meno avilys“. Kino dirbtuves organizuoja VšĮ „Vaizdų kultūros studija“. Projektas yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis. Filmų peržiūros Kaune yra remiamos Kultūros rėmimo fondo. Visą programą galima rasti interneto svetainėje www.kinasmieste.lt.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: