(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Rugpjūčio 9 dieną Kauno miesto savivaldybėje lankėsi Norvegijos Vestfoldo apskrities delegacija, kurioje buvo įvairių partijų, administracijos, profsąjungos atstovų.

Delegacijos vadovas, Vestfoldo meras Per – Eiving Jojansen padėkojo už šiltą priėmimą ir pažymėjo, kad atvykimo tikslas – bendradarbiavimo aptarimas ir gairių numatymas ateičiai.

„Žinau, kad dėl buvusios audros turite daug rūpesčių, bet manau, kad tai nesutrukdys pasikalbėti apie ateities planus. Mums labai patiko, kad skridome tiesiai į Kauną, o ne į Klaipėdą”, – sakė delegacijos vadovas Per – Eiving Jojansen.

„Visada malonu sutikti draugus. Kitais metais pažymėsime bendradarbiavimo 20-metį. Grįžau iš atostogų dėl audros, bet ir jus norėjau sutikti.

Noriu pasidžiaugti gražiais ryšiais ir patogesniu susisiekimu. Tikiu, kad tuo pasinaudos jūsų šalies piliečiai ir dažniau apsilankys Kaune. Dabar į Kauną atvyksta labai daug turistų iš Suomijos.

Džiaugiuosi, kad bendradarbiaujame švietimo, kultūros, sporto srityse, ypač mane sudomino jaunimo bendradarbiavimo projektas. Kauno pilies atstatymo projektas finansuojamas Norvegijos fondų. Nors buvo įvairių diskusijų, bet jau baigiamas pirmasis etapas. Antrojo etapo metu bus sutvarkytos Kauno pilies prieigos. Noriu padėkoti konsului Vytautui Valaičiui, kuris padeda palaikyti gražius ryšius”, – sakė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė kalbėjo apie projekto „Mokinių verslumo ugdymas” įgyvendinimą. Ji dėkojo už nuoširdžią norvegų pagalbą ir patirties perdavimą. E. Gudišauskienė mano, kad šį projektą reikia tęsti. „Mūsų šalies mokyklos jau dirba šioje srityje, joms neblogai sekasi”, – sakė E. Gudišauskienė.

Norvegijos delegacijos atstovai klausė, kokie projektai įgyvendinami už Europos Sąjungos lėšas. Jiems buvo atsakyta, kad sparčiai kyla Žalgirio sporto arena, rekonstruojamas „Girtučio” sporto kompleksas ir Lampėdžių kempingas.

„Per 2007 – 2012 metus mus pasieks per 1 milijardas litų. Kauno regione dirba apie 30 ES kompanijų”, – sakė meras.

Meras A. Kupčinskas pakvietė norvegus dalyvauti 2011 metais gegužės 20 – 22 dienomis vyksiančiame Hanza dienų festivalyje ir bendradarbiauti prekybos bei aptarnavimo srityse, nes skrydžiai iš Kauno dabar palengvina tokias galimybes. Norvegai pažadėjo atvykti į Hanza dienas.

Administracijos direktorius Vygantas Gudėnas sakė, kad siekiama perimti norvegų patirtį elektroninio parašo diegimo srityje. „Supratome, kad tai labai didelis privalumas: sumažėja biurokratija, popierizmas. Ateityje tikrai pasinaudosime Norvegijos patirtimi”, – sakė V. Gudėnas.

Norvegai domėjosi miesto visuomeniniu transportu ir sveikatos apsaugos įstaigomis, klausė, ar gyventojams teikiamos nemokamos sveikatos apsaugos paslaugos. Be to, juos domino, ar po apskričių panaikinimo savivaldybės įgavo daugiau teisių. Meras A. Kupčinskas informavo, kad savivaldybė ėmė paskolą ir pirko 50 autobusų bei 40 troleibusų.

„Mūsų transportas gerokai senstelėjęs, bet geresnės būklės negu šalies sostinėje Vilniuje. Iš viso mieste važinėja 250 troleibusų ir autobusų. Įgyvendinamas elektroninio bilieto projektas. Elektroninis bilietas bus pritaikytas įvairiose srityse: bibliotekose, vaikų maitinimo įstaigose ir kitur. Ateityje jis taps elektronine miestiečio ar turisto kortele.
Kaune yra bene pačios geriausios gydymo įstaigos. Čia rengiami ir būsimieji medikai. Kalbant apie apskričių panaikinimą, reikia pažymėti, kad biurokratijos tikrai sumažės. Švietimo įstaigos perėjo savivaldybių žinion, tačiau žemės klausimus spręs Valstybės žemės fondas”, – sakė meras A. Kupčinskas.

Savivaldybės atstovė jaunimo klausimais Laura Ramanauskaitė – Stašiauskienė kalbėjo apie jaunimo bendradarbiavimą su Norvegijos jaunimu.

Diskusijų metu buvo kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes vaiko teisių ir socialinėje srityse. Visi pasiūlymai bus svarstomi, juos aptars darbo grupė, o bendradarbiavimo protokolą 2011- 2013 metams tvirtins Kauno miesto taryba.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: