(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis patvirtino tarpinstitucinę Lietuvos pasiekiamumo oro transportu gerinimo 2010–2012 m. programą, kurioje numatytos priemonės padės padidinti tiesioginio oro susisiekimo su Lietuva krypčių ir skrydžių skaičių bei keleivių srautus. Programai įgyvendinti telkiamos Ūkio ministerijos, šalies oro uostų, kitų institucijų pajėgos.

„Per paskutinius metus sprendėme, kaip užtikrinti tiesioginį oro susisiekimą tarp Lietuvos ir pagrindinių Europos miestų. Mums tai pavyko, tačiau nesiruošiame sustoti, dabar mūsų tikslas – padidinti keleivių srautus“, – sakė ministras E. Masiulis.

Susisiekimo ministras pabrėžė, kad ši programa yra viena iš priemonių siekiant sutelkti įvairių institucijų, kurios kuria ir įgyvendina Lietuvos turizmo politiką, pastangas ir koordinuoti veiksmus. Pasak E. Masiulio, programa padės gerinti oro uostuose teikiamų paslaugų kokybę ir formuoti teigiamą Lietuvos turizmo įvaizdį. Įgyvendinant šią programą siekiama, kad atsirastų naujų oro susisiekimo su Lietuva krypčių, didėtų skrydžių ir keleivių skaičius, gerėtų oro uostų paslaugų kokybė, ją geriau vertintų klientai.

Pasak ūkio ministro Dainiaus Kreivio, Lietuvos pasiekiamumo didinimas taip pat labai svarbus siekiant įgyvendinti strateginį šalies tikslą iki 2015 metų tapti Šiaurės Baltijos regiono paslaugų centru. Naujų reisų atidarymas ir šalies reklama turės neabejotiną įtaką ne tik turizmo, bet ir eksporto plėtrai ar investicijų pritraukimui.

„Jei Lietuva bus lengvai pasiekiama, galime pritraukti investuotojų, plėtoti atvykstamąjį turizmą. Visa tai užtikrins naujų konkurencingų darbo vietų kūrimą ir didesnes pajamas šalies žmonėms“, – sakė ūkio ministras D. Kreivys.

Programoje numatoma atlikti rinkos analizę ir identifikuoti tikslinių oro transportu atvykstančių keleivių kategorijas, sukurti rinkodaros strategiją, numatyti ir įgyvendinti jos priemones. Numatoma, kad programa sudarys galimybes Lietuvą geriau pristatyti užsienio žiniasklaidoje, tarptautinėse parodose, forumuose, konferencijose ir taip paskatinti skrydžius į Lietuvą.

Šios programos įgyvendinimą koordinuos Susisiekimo ministerija, jos įgyvendinimo priemones vykdys Susisiekimo ir Ūkio ministerijos, Turizmo departamentas, oro uostai ir kiti vykdytojai. Dalyvauti vykdant programos priemones bus kviečiamos ir savivaldos institucijos.

Praėjusių metų rudenį susisiekimo ministras įsakymu patvirtino Lietuvos verslui ir turizmui svarbias tiesioginio oro susisiekimo kryptis bei kreipėsi į Vyriausybę dėl finansavimo joms skatinti. Tam skirta 15 mln. litų.

LR Susisiekimo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: