(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Aukštajame moksle apstu investicijų, tačiau bendrabučiai, kaip neatsiejama studijų dalis, yra pamiršti. Vis daugiau studentų nusiskundimų sulaukianti Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atkreipia dėmesį, kad šalies aukštųjų mokyklų bendrabučių atnaujinimui ir modernizavimui šiais metais turėtų būti skiriamas didesnis finansavimas.

Šalies aukštajam mokslui 2010-2011-iems metams finansuoti skiriama nemažai lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių paramos fondų ir Lietuvos nacionalinio biudžeto.

„Teigiamai vertiname augančias investicijas į šalies aukštojo mokslo aplinkos atnaujinimą ir studijų kokybės plėtrą. Tačiau apgailestaujame, kad visos šios investicijos neapima studentų bendrabučių. Tinkama gyvenamoji aplinka ir sudarytos sąlygos studentams mokytis bendrabučiuose nemažiau svarbūs studijų kokybės elementai nei renovuotos auditorijos, ar naujausia įranga aprūpintos laboratorijos.

Atsižvelgę į tai, prašome imtis būtinų priemonių gerinti studentų bendrabučių būklę, t.y. ženkliai didinti finansavimą bendrabučiams renovuoti ir neatidėliojant modernizuoti. Kitokiu atveju aukštojo mokslo pertvarkos fone studentai nepajaus realių pokyčių jų studijų aplinkoje“, – atkreipia dėmesį į situaciją šalies aukštųjų mokyklų studentų bendrabučiuose Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

LSS vadovas akcentuoja, kad sudaryta gera gyvenamoji bei mokymosi aplinka studentų bendrabučiuose – tai viena iš priemonių motyvuoti šalies akademinį jaunimą pasirinkti šalies aukštąsias mokyklas, savo ateitį sieti su gimtąja šalimi. Pasak D. Dikšaičio, atitinkamo finansavimo reikalauja tiek avarinės situacijos, tiek reguliaraus kasmetinio atnaujinimo stokojantys Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrabučiai.

Studentų sąjunga dėl finansavimo aukštųjų mokyklų studentų bendrabučiams renovuoti šiandien kreipėsi į Lietuvos Švietimo ir mokslo ministrą Gintarui Steponavičių.

Primename, jog LSS duomenimis, per 2004–2006 metus iš valstybės investicinės programos universitetų bendrabučiams tebuvo skirta kiek daugiau nei 5 mln. litų. Bendrabučių atnaujinimo programa per tą patį laikotarpį atseikėjo vos kiek daugiau nei 11 mln. litų. 2006-2009 m. – 40 mln. litų, dar 10 477 mln. litų pridėta iš privatizavimo fondo. Toks finansavimas nėra pakankamas. Dėl tokios lėšų planavimo ir skyrimo tendencijos, kai kurių aukštųjų mokyklų bendrabučiuose studentams gyventi tampa nesaugu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: