Minint Tarptautinę muziejų dieną, šį šeštadienį lankytojams bus atviros ir Vytauto Didžiojo universiteto muziejinės-kultūrinės erdvės. Gegužės 15 dieną pirmą kartą prie renginio „Muziejaus naktis” prisijungs universitete veikiantis S. ir S. Lozoraičių muziejus, „Menų centras” bei menų galerija „101″.

„VDU erdvėse taip pat vyksta kultūrinis gyvenimas – čia organizuojamos parodos, įvairūs renginiai, visuomenei pristatomi istoriniai eksponatai. Tikimės, kad „Muziejų naktis” taps proga priminti, ką įdomaus galime pasiūlyti plačiajai visuomenei”, – pasakojo VDU Viešosios komunikacijos vyr. specialistė Janina Masalskienė.

Anksčiausiai lankytojų lauks S. ir S. Lozoraičių muziejus (K. Donelaičio g. 58). 17 val. susidomėjusieji galės paklausyti paskaitos „Diplomatai: nuo menininko iki profesionalo”. Jos metu muziejaus vedėja Asta Petraitytė-Briedienė bei istorikas dr. Linas Venclauskas papasakos apie žmones, kurie atsisakė savo ankstesnės profesijos ir pasirinko diplomato kelią: tuo pat metu jie ir dirbo, ir mokėsi diplomatijos paslapčių. Pasak lektorių, tokių pavyzdžių gausu tiek tarpukario, tiek pastarųjų 20-ies nepriklausomybės metų istorijoje. 18 val. lankytojai bus pakviesti į ekskursiją po muziejų bei kitas istorinio pastato erdves. Renginio metu atgis ir istoriniai personažai – panorėjusieji galės nusifotografuoti ar tiesiog pasilabinti su tarpukario Lietuvos ministrais, kuriuos įkūnys VDU studentai.

Kiek vėliau lankytojų lauks VDU menų galerija „101″ (Laisvės al. 53), kuri suteiks unikalią progą geriau pažinti Korėjos kultūrą. 20 val. praeivius prie galerijos pasitiks tradiciniais korėjietiškais drabužiais pasipuošusios merginos, kurios pakvies į VDU „Hallyu” klubo paskaitą apie Korėjos muzikos istoriją. 21 val. vyks filmo „Karalius ir klounas” (2005, rež. Lee Jun – ik, Pietų Korėja) peržiūra. Šį daugelyje festivalių apdovanotą kino kūrinį pristatys VDU dėstytojas Seo Jinseok. Apsilankiusieji taip pat galės stebėti, kaip gaminami korėjietiški patiekalai, jų paragauti bei apžiūrėti Korėjoje tapytų budistinių paveikslų parodą „Anapus žodžių ir kalbos”, kurioje eksponuojami privačios kolekcijos budistiniai paveikslai – tankos (tangwha). Parodą bei edukacinę programą organizuoja Tarptautinė Kwan Um Zen mokykla Lietuvoje.

Nuo 22 val. lankytojai bus kviečiami užsukti į „Menų centrą” (S. Daukanto g. 28), kuris tuo metu gyvens „Video atmosferoje” ir kvies apžiūrėti netikėtose „Menų centro” vietose eksponuojamas menininkų video projekcijas. „Paskendusi visiškoje tamsoje, ši visiems pažįstama modernistinės architektūros erdvė pakeis savo veidą ir atgis judančiomis ir kalbančiomis sienomis ir langais”, – taip vaizdingai šį renginį pristato jo organizatoriai. Savo video darbus „Menų centro” erdvėse rodys kūrėjai Aurimas Švedas, Lukas Kolmogorcevas, Ričardas Milukas, Aleksandr Pasevin ir Saulius Leonavičius.

Lankytojai taip pat bus kviečiami prisėsti ir pabendrauti „video atmosferoje”, sužaisti vieną kitą stalo žaidimų partiją ar tiesiog pavartyti skaityklos leidinius prie puodelio karšto gėrimo. „Menų centras” dirbs iki 3 val. nakties.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: