Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybėje sausio 30 dieną Kauno apskrities policijos vadovai visuomenei atsiskaitė už 2012 metus, pateikė statistinius duomenis ir rezultatus, įvardijo pagrindines nusikalstamumo tendencijas.

Kauno apskr. VPK viršininkas Algirdas Kaminskas pabrėžė, kad praėjusiais metais Kauno apskrities policija gyveno tomis pačiomis aktualijomis ir problemomis kaip ir visa šalis.

„Keitėsi teismų ir prokuratūrų darbo organizavimas, vyko apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų veiklos teritorijų ribų perskirstymas. Raseinių, Prienų rajonų ir Birštono policijos komisariatai buvo perduoti kitų apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pavaldumui”, – teigė A. Kaminskas.

Kauno apskrities policija, siekdama užsibrėžtų tikslų, įgyvendino daug veiksmingų nusikalstamumo prevencijos priemonių – atskleidė ir kokybiškai ištyrė nemažą dalį visuomenėje didelį atgarsį turinčių nusikaltimų, surengė ne vieną sėkmingą tarptautinę operaciją.

Mažėja nusikalstamumas

Apibūdinant 2012 m. kriminogeninę situaciją Kauno apskrityje, konstatuota, kad nusikalstamumo lygis išliko stabilus. Kauno apskrities policija užregistravo 12 563 nusikalstamas veikas arba 6,1 proc. mažiau nei 2011 m. Registruoto nusikalstamumo mažėjimo tendencija vyrauja kelerius paskutiniuosius metus.

Gyventojų saugumo užtikrinimo lygį rodo nusikalstamų veikų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų skaičiaus mažėjimas. 2012 m. 100 tūkst. apskrities gyventojų teko 2 105 nusikalstamos veikos. Šio rodiklio dydis ir toliau išlieka mažesnis nei kitų didmiesčių ir mažesnis už respublikos vidurkį.

Kauno apskrities policijos tyrėjams 2012 m. pavyko pasiekti gerų rezultatų perduodant bylas teismui supaprastinto proceso tvarka. Tokiu būdu buvo ištirta 1 840 nusikalstamų veikų, iš jų 1 364 baudžiamuoju įsakymu ir 476 pagreitinto proceso tvarka, ir tai sudaro 36 proc. visų teismui perduotų nusikalstamų veikų.

Šie rezultatai vieni iš geriausių šalyje. Pasak A. Kaminsko, tai parodo pakankamai aukštą Kauno apskrities policijos tyrėjų kvalifikaciją ir profesionalumą atliekant ikiteisminį tyrimą, jų darbo efektyvumą, prokuratūrų ir teismų dalykišką ir geranorišką bendradarbiavimą su policija.

Svarbiausia užtikrinti gyventojų saugumą

Pernai buvo įvykdytos planuotos priemonės viešajai tvarkai užtikrinti, ypatingas dėmesys skirtas eismo saugumui stiprinti. Reikšmingas ir svarbus buvo kiekvieno apskrities policijos pareigūno indėlis teikiant paslaugas visuomenei ir užtikrinant gyventojų saugumą.

Kauno apskrities policija teisėtvarkos klausimais pernai bendradarbiavo su 72 seniūnijomis, apskrityje veikė 273 saugios kaimynystės grupės, pareigūnams padėjo 705 policijos rėmėjai ir 220 jaunųjų policijos rėmėjų.

„Suprasdama policijos finansavimo problemas, Kauno miesto taryba didina Viešosios tvarkos skyrių bei inicijuoja konkursą mieste įrengti dar daugiau vaizdo stebėjimo kamerų, kurių fiksuojamo vaizdo kokybei keliami dar didesni reikalavimai”, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: