(c) E. Dembinskienės nuotr.

Savaitgalį jėgos aitvarų sporto mėgėjai išbandė jėgas ant Kuršių marių. Čia, laisvalaikio ir poilsio centre „Ventainė“ vyko paskutinis “Kite Grand Prix” – Lietuvos jėgos aitvarų čempionato žiemos etapas. Tiesa, šį kartą varžybų organizatoriai Extreme-Sports.lt dalyviams paruošė staigmeną.

Varžybos prasidėjo ne taip kaip įprasta. Buvo duotas maratono startas į saulėtą ir šventišką Nidą. Kaip ir dera finaliniam etapui, maratonas į Nidą tapo sunkiausia žiemos sezono rungtimi, mat dalyviams teko laviruoti prieš vakarų vėją. Atstumas tarp Ventainės ir Nidos tiesiąja apie 14 km. Judant prieš vėją zigzagais, maršrutas daugeliui sportininkų pailgėjo beveik dvigubai. Distanciją įveikė toli gražu ne visi sportininkai. Tarpinį finišą Nidoje pasiekė septyniolika ištvermingiausių jėgos aitvarų aistruolių. Greičiausias šioje atkarpoje buvo klaipėdietis Artūras Gudauskas, kuris distanciją įveikė per 46 min. 25 sek.

Nidoje dalyvių laukė dar viena organizatorių Extreme-Sports.lt surengta staigmena. Tik finišavus, visiems maratono dalyviams buvo duotas Cource Race rungties startas, o jam pasibaigus, vos už keleto minučių, duotas naujas startas maratonui. Šį kartą atgal iš Nidos į Ventainę. Ši maratono atkarpa buvo žymiai greitesnė, kadangi dalyviams teko tiesiogine to žodžio prasme lėkti pavėjiniu kursu. Tai puikiai atspindi ir distancijos įveikimo laikai. Šioje atkarpoje greičiausias buvo Artūras Morauskas. Jis distanciją įveikė per 17 min. 37 sek. Galutinės įskaitos rezultatai paaiškėjo susumavus abiejų maratono važiavimų rezultatus. Galutinėje etapo įskaitoje prizininkų trejetas išsidėstė sekančiai (suminis distancijos įveikimo laikas):

1. Justinas Žalys (1:04:51) (Takoon , Snb)

2. Artūras Morauskas (1:05:45) (Best, Snb)

3. Artūras Gudauskas (1:06:32) (Cabrinha, Ski)

Tuo šeštadienis nesibaigė. Po maratono finišo dalyviai atsikvėpė, karšta sriuba atstatė prarastas jėgas ir ekstremalai vėl stojo į kovą. Dabar dėl greičiausiojo titulo “Speed” rungtyje.

Varžybų organizatoriai Extreme-Sports.lt šį kartą paruošė 250 m. ilgio distanciją, kurioje sportininkai stengiasi išvystyti kuo didesnį greitį. Praėjusiame etape, Nidoje, klaipėdiečio Mariaus Nevieros pagerintas Lietuvos jėgos aitvarų absoliutus greičio rekordas 56.3 km/h gyvavo neilgai.

Kitas klaipėdietis Artūras Gudauskas (Cabrinha) ginkluotas jėgos aitvaru ir slidėmis, šį rekordą pavertė nereikšminga statistika. Artūras šį kartą išvystė net 72.64 km/h greitį ir greičio rungties kartelę užkėlė labai aukštai.

Snieglenčių klasės rekordas (priklausęs tam pačiam Mariui Nevierai 56.3 km/h), taip pat buvo „sutryptas“. Greičiausias su snieglente nuo šiol yra vilnietis Justinas Žalys (Takoon) distancijoje išvystęs 63.47 km/h greitį.

Turime ir greičiausią Lietuvos dailiosios lyties atstovę. Ja tapo vilnietė Viktorija Vaišnoraitė (North), pasiekusi 54.64 km/h greitį.

Antroji varžybų diena prasidėjo Freestyle rungtimi. Dalyviai džiugino publiką aukštais šuoliais ir tikrai ekstremaliais triukais. Paprastai ant ledo sportininkai taip nerizikuoja kaip atlikdami triukus vandenyje, bet šį saulėtą sekmadienį nesunkiai galima buvo pagalvoti jog storas Kuršių marių ledas staiga ištirpo. Vis tik nepavyko išvengti traumų. Labiausiai visus atliekamais triukais sužavėjo Nidos etapo nugalėtojas Artūras Gudauskas. Geriausiųjų oro akrobatų trejetas galutinėje įskaitoje atrodo taip:

1. Artūras Gudauskas (Cabrinha)

2. Povilas Vaisiausias (Flexifoil)

3. Viktoras Šeputa (North)

Varžybas vainikavo penki Cource Race važiavimai Ventainėje. Su vienu šeštadienį surengtu Nidoje iš viso įvyko šeši važiavimai iš kurių du blogiausi rezultatai pagal taisykles anuliuojami. Geriausius “laviruotes”, patirties ir greičio įgūdžius demonstravo:

1. Justinas Žalys (Takoon, Snb)

2. Artūras Gudauskas (Cabrinha, Snb)

3. Povilas Vaisiauskas (Flexifoil, Snb)

Šios rungties ir maratono rezultatai dalyviams labai svarbūs. Būtent pagal šių įskaitų sezono rezultatus, bus paskelbtas sportininkas, kuris balandžio 15-18 dienomis gins Lietuvos jėgos aitvarų garbę, legendinėse, pasaulinėse ištvermės varžybose -“Red Bull Raganrok” Norvegijoje. Čia prie starto linijos stos tik 200 kviestinių arba kvalifikacijas įveikusių, pajėgiausių planetos sportininkų. Kelialapį laimėjusio sportininko vardas bus paskelbtas atskiros, sezono apdovanojimų ceremonijos metu, kurią planuojama rengti iki šio mėnesio pabaigos.

Mindaugas Čirvinskas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: