Baltijos šalių parlamentarai kreipėsi į aukščiausius Europos Sąjungos lyderius dėl O. Sencovo ir kitų politinių kalinių išlaisvinimo

0
1
Olegas Sentsovas / © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir frakcijos nariai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė kartu su Latvijos ir Estijos parlamento nariais bei Europos parlamento atstovais kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos prezidentą Donaldą Tuską, Europos Parlamento prezidentą Antonijų Tajanį, Europos Komisijos prezidentą Žaną-Klodą Junkerį ir Europos Komisijos vicepirmininkę Federiką Mogerinį dėl Olego Sencovo ir kitų politinių kalinių Rusijoje išlaisvinimo.

Baltijos šalių parlamentarai reikalauja nedelsiant paleisti Olegą Sencovą, kuris protestuodamas prieš Rusijos veiksmus badauja nuo gegužės 14 d. bei kartu išlaisvinti visus Ukrainos piliečius, kurie Rusijos kalėjimuose laikomi dėl politinių motyvų.

Olegas Sencovas yra Ukrainos kino režisierius ir politinis kalinys, dvidešimčiai metų įkalintas griežto režimo kalėjime Sibire dėl jo kritiško požiūrio į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, ir pirmiausiai į Rusijos įvykdytą okupaciją Kryme. Prieš beveik 90 dienų paskelbęs bado streiką, režisierius pasiekė kritinę būklę.

Jei tarptautinė bendruomenė nedelsdama nesiims ryžtingų veiksmų, demokratinis ir laisvas pasaulis gali sulaukti panašios istorijos baigties, kaip Sergejaus Magnickio atveju. Kviečiame Europos Sąjungos lyderius netylėti ir reikalauti Rusijos prezidento V. Putino išlaisvinti Olegą Sencovą ir kitus Ukrainos politinius kalinius. Kartu raginame Europos Sąjungą identifikuoti asmenis atsakingus už režisieriaus ir kitų Ukrainos piliečių sulaikymą ir įkalinimą bei paskelbti asmenines sankcijas prieš juos, kaip sunkius žmogaus teisių pažeidimus padariusius asmenis“, – rašoma kreipimesi.

Taip pat skaitykite: Minint Rusijos ir Sakartvelo karo dešimtmetį – L. Linkevičius raginamas imtis veiksmų dėl sankcijų Rusijai

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here