(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno rajono savivaldybės vadovams, Tarybos nariams, Administracijos padalinių vadovams ir specialistams pristatyta Kauno rajono gyventojų nuomonės tyrimų studija. Apibendrinti duomenys rodo, kad gyventojams aktualiausios bedarbystės, kelių ir gatvių remonto bei priežiūros, kanalizacijos ir vandens nuotekų problemos, pasigenda intensyvesnės turizmo infrastruktūros plėtros. Be to, žmonės norėtų, kad daugiau dėmesio būtų skiriama jaunimo užimtumui, gyvenvietėse atsirastų daugiau prieinamų sporto aikštelių ir salių, vyktų daugiau kultūrinių renginių, būtų nutiesti dviračių takai, gražiau prižiūrima gyvenamoji aplinka.

Apklausa parodė, kad rajono gyventojai pritaria infrastruktūros objektų plėtrai. Per 90 proc. apklaustųjų neprieštarauja tokių objektų, kaip oro uostas, Laisvoji ekonominė zona, Viešasis logistikos centras, buvimui ir jų veiklos vystymui rajone. Mažiau palankios nuomonės apie šiuos objektus yra tik Karmėlavos seniūnijos gyventojai. Vadinamuosiuose „atviruose“ pasisakymuose jie skundžiasi dėl lėktuvų keliamo triukšmo.

Tyrimas atskleidė ne tik bendras rajono gyventojų nuomonės tendencijas, bet ir trūkumus, būdingus atskiroms seniūnijoms. Samylų, Linksmakalnio ir Raudondvario seniūnijų gyventojai norėtų, kad pagerėtų policijos darbo kokybė. Jie skundžiasi dėl girtavimo viešose vietose, dideliu greičiu važinėjančių transporto priemonių, jaučiasi nesaugūs tamsiu paros metu. Kulautuvos ir Vandžiogalos seniūnijų gyventojai pasigenda kokybiškesnių sveikatos priežiūros paslaugų, norėtų, kad ilgiau dirbtų ambulatorijos ir būtų įkurtos vaistinės.

Čekiškėje ir Babtuose gyvenantys respondentai nepatenkinti geriamojo vandens kokybe. Pastarojoje seniūnijoje, Pagynės kaime, praėjusių metų rudenį pradėjo veikti nauja geriamojo vandens kokybės gerinimo stotis, todėl 2010 m. vykusios apklausos duomenys rodo teigiamą šios seniūnijos gyventojų nuomonės kitimą. Savo krašto problemas apklausoje kelia ir Rokų seniūnijos gyventojai, akcentuodami oro taršą, prastą geležinkelio tilto būklę.

„Su problemos, kurias akcentavo žmonės, susiduriame kasdien, tačiau atliktas tyrimas labiau išgrynina tiek pagrindines tendencijas, tiek atskirų vietovių specifiką. 2006 m. pradėti darbai ne iškarto davė teigiamų rezultatų, jų naudą žmonės galėjo pajusti tik po kelerių metų. Dalį gyventojus varginančių problemų jau esame pradėję spręsti. Šiuo metu įsibėgėję vandentvarkos projektų darbai, nemažai gerų žodžių girdime ir apie rajono gatvių bei kelių kokybę. Aktyvus poilsis, jaunimo užimtumas, turizmo plėtra – tai sritys, kur jau pradedame planuoti darbus“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Apklausos tyrimui atlikti buvo sukurtas originalus autorinis klausimynas, apimantis 177 klausimus, susijusius su gyvenamosios aplinkos kokybe. Anonimiškai užpildytos anketos atspindi visų 25 Kauno rajono seniūnijų gyventojų nuomonę. Tyrimas apima 2006, 2008 ir 2010 metus, į anketos klausimus atsakė 1682 rajono gyventojai. Respondentų amžiaus vidurkis – 35-60 metų. Apklausai vadovavęs Kauno technologijos universiteto profesorius Gediminas Merkys džiaugėsi, kad gyventojai aktyviai dalyvavo tyrime ir atgal grįžo 85 proc. išdalintų anketų. Tyrėjams platinti anketas padėjo seniūnijų darbuotojai, seniūnaičiai ir Savivaldybės administracijos atstovai.

Kauno rajono savivaldybės infromacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: