Raudonojo Kryžiaus draugija

0
3
(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Raudonojo Kryžiaus draugija (toliau – Draugija) pasaulyje įsikūrė 1863 metais. Tai viena didžiausių tarptautinių humanitarinių savanoriškų organizacijų pasaulyje. Lietuvoje Draugija įkurta 1919 m. sausio 12 d., todėl laikytina, kad Draugijos Kauno skyrius veikia nuo 1919 m. sausio 12 d. Tačiau reikia nepamiršti, kad nuo 1919 iki šių laikų Lietuva buvo kelis kartus okupuota ir todėl Draugijos veikloje buvo formalių pertraukų, pertraukų, tačiau neformaliai visą laiką veikė.

Draugija yra Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio federacijos narė. Narių judėjimo tikslas – ginti žmogaus gyvybę ir orumą visame pasaulyje kartu propaguojant ilgalaikę taiką. Nariai, tai tokie žmonės, kurie skatinami gilaus vidinio poreikio padėti kitiems nesitikint materialinės naudos sau. Judėjimas paremtas humanistiniais principais ir pripažintas tarptautinės teisės ir papročių. Šis unikalus tinklas jungia visų pasaulio šalių žmones, kurie jaučia pareigą užkirsti kelią kančioms ir jas palengvinti, žmones, kurie yra pasirengę ginti žmogaus gyvybę ir orumą.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyrius padeda sunkiai besiverčiantiems žmonėms, socialinėje atskirtyje esantiems vaikams, slaugo vienišus, sergančius pagyvenusius žmones, supažindina su humanitarine teise bei skatina humanizmą organizuodami įvairias akcijas. Taip pat veda privalomojo pirmosios pagalbos, privalomojo higienos įgūdžių ir alkoholio ir narkotikų žalos sveikatai mokymus – kursus.

Šiuo metu Draugijos Kauno skyrius vykdo akciją „Humanizmo galia“, kurioje dalyvauja šešios Kauno miesto mokyklos. Vienos mokyklos renka vitaminus, kitos – maisto davinius, kurie bus skiriami Kauno miesto mokykloje besimokantiems socialinę atskirtį jaučiantiems moksleiviams. Šią akciją remia atskiri Draugijos Kauno skyriaus nariai ir viena vaistų gamintoja.

Raudonojo Kryžiaus draugija taip pat vykdo akciją „Kalėdinė šiluma iš Jūsų rankų“, kurioje šiais metais visas dėmesys skiriamas Kauno rajone gyvenantiems pagyvenusiems, vienišiems ir ligotiems žmonėms. Su Ringaudų jaunimo grupe gruodžio 16-17 d. organizacijos nariai vyks į Ringaudų apylinkę ir padovanos kalėdines dovanėles, kurias sudarys maisto daviniai.

2012 metai bus paskelbti pagyvenusių žmonių metais, tačiau tokios akcijos parodo, jog pagyvenusiais ir vienišais žmonėmis reikia rūpintis visada.

Organizacija vadovaujasi septyniais principais:


Humaniškumas

Raudonojo Kryžiaus judėjimas, savo ištakose kilęs siekiant suteikti pagalbą visiems abiejų kariaujančių pusių sužeistiesiems, nacionalinėje ir tarptautinėje sferoje stengiasi bet kuriomis aplinkybėmis apsaugoti žmogaus gyvybę, sveikatą ir orumą, skatinti tarpusavio supratimą, draugystę, bendradarbiavimą ir pastovią taiką tarp tautų.

Bešališkumas

Judėjimas nedaro jokių išlygų pagal nacionalinius, rasinius ar klasinius požymius, pagal religinius ar politinius įsitikinimus. Jis siekia palengvinti žmonių kančias vadovaudamasis tik jų reikmėmis, pirmiausia suteikdamas pagalbą tuo atveju, kai situacija reikalauja neatidėliotinų veiksmų.

Neutralumas

Siekdamas išsaugoti visuotinį pasitikėjimą, Raudonojo Kryžiaus judėjimas negali remti kurios nors pusės ginkluotų konfliktų metu, įsitraukti į politinio, religinio, rasinio ar ideologinio pobūdžio polemiką.
Nepriklausomybė
Raudonojo Kryžiaus judėjimas yra nepriklausomas. Nacionalinės draugijos, būdamos savo vyriausybių pagalbininkėmis humanitarinėje srityje ir laikydamosis savo šalių įstatymų, turi išsaugoti savo savarankiškumą, kad galėtų visada veikti pagal judėjimo principus.

Savanoriškumas

Būdamas savanorišku pagalbos teikėju, Raudonasis Kryžius neturi siekti materialinės naudos.

Vienumas

Kiekvienoje šalyje gali būti tik viena Raudonojo Kryžiaus draugija. Ji turi būti atvira visiems ir plėtoti savo humanišką veiklą visoje šalie teritorijoje.

Universalumas

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus judėjimas, kuriame visos draugijos yra lygios ir turi vienodą atsakomybę bei pareigas teikiant pagalbą viena kitai, yra pasaulinio masto organizacija.

Šiuo metu organizacijoje yra 68 nariai. Norint tapti Draugijos Kauno skyriaus nariu, reikia pateikti prašymą ir sumokėti 5 arba 10 Lt. (priklausomai nuo nario padėties) narystės mokestį metams. Šie pinigai skiriami Draugijos Kauno skyriaus veiklai. Jaunimas turėtų žinoti, jog Draugija nėra medicinos srities organizacija, nors nemažai narių ir studijuoja mediciną.

Video apie Draugiją galite rasti čia: http://www.kaunoskyrius.lt/2010/05/tapkite-kauno-komiteto-nariu.html
http://www.kaunoskyrius.lt/2010/05/rk-veikla.html

Primename, jog nuo 2010 metų rugsėjo 7 d. Draugijos Kauno komitetas pakeitė pavadinimą į Draugijos Kauno skyrius.


VIZITINĖ KORTELĖ:

  • Interneto svetainė: http://www.kaunoskyrius.lt/
  • Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyriaus pirmininkė Olga Jodelis
  • Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyriaus Viešųjų ryšių vadovas Henrikas Kupcikevičius
  • Kontaktai: 862368729, (8 37) 222675, raudonasiskryzius@gmail.com
  • Būstinės adresas: Laisvės al. 48-3

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia