(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Birželio 19 d., šeštadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje kompozitoriaus Roberto Schumanno 200-osioms gimimo metinėms paminėti koncertuos Sankt Peterburgo valstybinis akademinis simfoninis orkestras.

Koncertas skirtas kompozitoriaus Roberto Schumanno 200-osioms gimimo metinėms. Jame išgirsime Sankt-Peterburgo valstybinį akademinį simfoninį orkestrą (Rusija), diriguojamą meno vadovo ir vyr. dirigento Aleksandro Titovo.

Klausytojai bus pamaloninti išskirtinai romantinės simfoninės muzikos programa. Orkestras atliks Sergejaus Prokovjevo, Piotro Čaikovskio kūrinius, o solistas Dmitrijus Chryčiovas (violončelė, Rusija) su orkestru pagrieš Roberto Schumanno koncertą violončelei.

Orkestras buvo įkurtas dar 1967 m. Jo tuometinį pavadinimą – „Senosios ir šiuolaikinės muzikos orkestras“ – lėmė sąmoningai pasirinkta repertuaro politika: groti retai atliekamą įvairių muzikos stilių bei periodų muziką, išskirtinį dėmesį kreipiant į nūdienos kompozitorius. Nuo 1985 m. orkestro sudėtis išsiplėtė ir jis tapo pilnu simfoniniu orkestru. Vienas žymiausių dabartinių Rusijos dirigentų A.Titov orkestrui vadovauja nuo 2007 m. Orkestro repertuaras neįprastai platus. Tai tarsi vizitinė kolektyvo kortelė: visų epochų, žanrų ir stilių kūriniai, begalė šiuolaikinių kūrinių premjerų. Už vaisingą meninę veiklą ir aukščiausio lygio profesionalumą orkestrui buvo suteiktas garbingas „akademinio“ vardas, kuris Rusijoje suteikiamas tik išskirtiniams kolektyvams.

Apie dirigentą A.Titovą spauda rašo: „Titovas žavi nepaprastu meistriškumu. Jo laisvi veiksmai, nekaustomi nei mechaninių trukdžių, nei psichologinio orkestro pasipriešinimo, visas dirigento inspiruojamas muzikinio vyksmo peripetijas paverčia užtikrintais gestais – paprastais ir vyriškai elegantiškais“.

Dmitrijus Chryčiovas – talentingas jaunosios kartos Rusijos violončelininkas, Sankt-Peterburgo konservatorijos auklėtinis, daugybės tarptautinių konkursų ir įvairių apdovanojimų laureatas. Groja įvairių kamerinių ansamblių sudėtyse ir aktyviai koncertuoja kaip solistas visame pasaulyje. Su Sankt-Peterburgo valstybiniu akademiniu simfoniniu orkestru pradėjo bendradarbiauti įrašinėjant 1941-1945 m. karo laikmečio kompozitorių muzikos kompaktinių plokštelių seriją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: