(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Beveik 90 procentų moksleivių, dalyvavę apklausoje, teigia, kad sveikai gyventi yra smagu. Tai rodo gegužės pradžioje atlikta apklausa. Pasak apklausą iniciavusio projekto „Sveikatiada“ vadovės Kristinos Tylaitės, apklausos rezultatai patvirtina, kad mokytojai, mokyklų vadovai ir mokyklų savivalda turi nuolat ieškoti galimybių kūrybiškai propaguoti moksleiviams fizinį aktyvumą skatinančias iniciatyvas.

Apklausa atlikta po 38-ose Vilniaus ir Kauno apskričių mokyklose vykusio projekto „Sveikatiada“ renginio „Judam muzikos ritmu“, skirto Tarptautinei šokio dienai paminėti.

Apklausa atskleidė, jog daugelis moksleivių supranta fizinio aktyvumo naudą, todėl į klausimą „Kaip manote, ar naudinga pajudėti per pertraukas, kad galėtumėte efektyviai dirbti pamokų metu?“ daugiau nei pusė – 67,4 proc. – atsakė teigiamai. Į užduotą klausimą „Ar sutinkate, kad „šokti“ gali būti lygu „pasportuoti“?, net 85,7 proc. apklausoje dalyvavusių moksleivių atsakė teigiamai.

„Apklausa patvirtino, kad sveikos gyvensenos idėjos patraukia vaikus tuomet, kai tai pateikiama patrauklia forma. „Sveikatiados“ projektu mes norime pabrėžti, kad sveiką gyvenseną reikia suprasti kur kas plačiau. Pirmiausia svarbu – gera nuotaika. O šokis yra ta fizinio aktyvumo forma, kuri ir smagiai nuteikia, ir išjudina. Dauguma renginyje dalyvavusių moksleivių su tuo sutinka ir prilygina šokį sportui“, – sako K. Tylaitė.

Moksleiviams uždavus klausimą „Ar noriai dalyvavote mokyklos organizuojamame šokių dienos renginyje?“, trys ketvirtadaliai – 76,3 proc. – moksleivių atsakė „taip“. O pateikus klausimą „Ar norėtumėte, kad tokie renginiai, kaip „Šokių diena mokykloje“ būtų kartojami ateityje?“, gautas iškalbingas rezultatas: daugiau nei 9 iš 10 respondentų – 91,1 proc. – patvirtino norintys dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose ir kitą kartą.

Projekto „Sveikatiada“ vadovės nuomone, tokio pobūdžio iniciatyvos, kaip šokių dienos renginys, pasiteisina, nes leidžia pasireikšti moksleivių kūrybiškumui, realizuoti savo idėjas, įtraukti į renginį visą mokyklos bendruomenę. Todėl mokyklų vadovams būtina pasvarstyti, ką galima kartu su mokiniais sugalvoti, kad per pertraukas mokiniai būtų fiziškai aktyvesni.

Po šokio dienos 87,2 proc. apklaustųjų moksleivių teigiamai atsakė į klausimą „Ar sutinkate, kad sveikai gyventi gali būti smagu?“ Tai patvirtina, kad moksleiviai sveiką gyvenseną sieja su smagia veikla, todėl projekto „Sveikatiada“ šūkis „Sveikai gyventi yra smagu“ jiems yra artimas ir suprantamas.

„Begalinis moksleivių, o ypač mokyklų vadovų entuziazmas šokti kartu, rodo, kad einame teisingu keliu –jaunoji karta domisi sveika gyvensena ir mielai dalyvauja mūsų renginiuose“, – džiaugiasi projekto „Sveikatiada” vadovė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: