(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Gegužės 11 d., antradienį, 18 val. Kauno menininkų namuose Monikos Žaltauskaitės-Grašienės tekstilės parodos „Kvėpavimas” atidarymas. Paroda veiks iki birželio 3 d.

„Mano kūryboje jungiasi fotografija, technologijos ir tekstilė, bei naujų plastinių formų ieškojimo procesas. Kūrybiniuose darbuose aktualus tekstilinio struktūriškumo ir fotografinio vaizdo santykis. Naujosios technologijos leidžia kokykiškai ir tiksliai tai atlikti. Pasirinktas įrankis ir išraiškos priemonė – neatsitiktiniai. Man artimas medžiagiškumo ir vaizdo santykis, jų paralelės. Austas audinys man kaip antra oda, be kurios negali egzistuoti, jausti ir gyvuoti. Ši struktūra įgalina plačiai varijuoti įdomiomis plastikomis: siūlai gali asocijuotis su įvausiais žmogaus pojūčiais. Perteikti šilumos – šalčio, sunkumo – lengvumo, minkštumo – kietumo idėjas. Kai tuo tarpu fotografija puikiai atspindi struktūrą, formą, tačiau niekada nesugebės atskleisti tikrosios lytėjimo būsenos, nesuteiks taktilinio pojūčio.

Vyraujanti mano darbų tema – žmogus. Išlikimo ir vertybių perdavimo klausimai iš kartos į kartą, paskatino nagrinėti paveldimumo, genetikos temas. Vėliau pradėjau gilintis į žmogaus odos paviršių, kuris turi sąsajų su austu audeklu. Naudodama kompiuterinę žakardinę technologiją, siūlų pagalba, atkartoju žmogaus audinių struktūras, kurios pavirsta į naujas formas ir būvius. Ištraukdama mažiausią detalę iš kūno, ją transformuoju į kitą mastelį, tūrį. Nekalčiausia kūno vieta, tokia kaip ranka, koja virsta labai intymia ir individualia. Taip pat ir pakaušių serijoje, kiekvienas jų – mūsų nematoma antroji pusė, kurios mes nematome, bet jaučiame. Naujausiuose darbuose išaustos ką tik gimusių kūdykių fotografijos, fiksuojančios gyvenimo stebuklo momentą, įkvėpimo akimirką, nuo kurios prasideda žmogaus kelionė pasaulyje,” – apie parodos idėją ir kūrybinius impulsus pasakoja Kauno tekstilės meno bienalės laureatė, viena geriausių Lietuvoje žakardinio audimo specialistė, VDA KDF dėstytoja Monika Žaltauskaitė-Grašienė.

Kviečiame apsilankyti pirmadienį-ketvirtadienį 10–18 val; penktadienį 10–16:30 val. Įėjimas nemokamas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: