(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Antradienį Rotušėje gausiai susirinkusiems kauniečiams buvo pristatyta profesoriaus Zigmo Kiaupos knyga – „Kauno istorija” I tomas.
Knygos autorių pasveikino miesto meras Andrius Kupčinskas, padėkojo Z.Kiaupai už atliktą didelį darbą ir už skiriamą dėmesį Kauno istorijai. Už nuopelnus Kaunui meras knygos autoriui įteikė pasidabruotą jubiliejinį Jono Vileišio medalį. Z. Kiaupa merui padovanojo „Kauno istorijos” I tomą.

Knygos autorius papasakojo apie tai, kaip rinko medžiagą, pažymėjo, kad tai kelerių metų darbas. Susirinkusiems kauniečiams akcentavo, kad yra žinoma, jog Kauno vardas paminėtas dar 1655 metais.

Knygoje daug iliustracijų, joje pasakojama vaizdinga ir įvairialypė Kauno istorija, piešiama įspūdinga miesto panorama. Pirmasis knygos tomas skirtas Kauno priešistorei ir istorijai iki 1655 m., aprašoma Kauno miesto įsikūrimo pradžia, pasakojama, kaip buvo apgyvendintos Nemuno ir Neries upių santakos apylinkės, koks buvo Nemuno vandens kelias, paliečiama pirmosios gyvenvietės įsikūrimo istorija.

Knygoje skaitytojai ras visus atsakymus į klausimus, kada pirmą kartą paminėtas Kaunas ir kada atsirado jo, kaip miesto, užuomazgos.

Knygoje aprašoma miesto teisė ir 1408 metų Vytauto privilegija, miestiečių, kaip bendruomenės, kūrimasis, įsitvirtinimas ir savivalda, mokesčiai ir prievolės, prekyba, amatai, turgūs ir karčemos ir daugelis kitų įdomių miesto istorijos detalių. Nemažai dėmesio skiriama Kauno piliai, seniūnams, pirmosioms bažnyčioms ir vienuolijoms.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: