(c) Wikimedia Commons arcyvo nuotr.

Kovo 26 dieną, šeštadienį, pasaulį apskries didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška geros valios iniciatyva – Žemės valanda. 20.30 val. vietos laiku viso pasaulio žmonės, verslo organizacijos ir vyriausybės jau penktus metus iš eilės bus pakviestos vienai valandai išjungti šviesas ir leisti Žemei atsikvėpti.

Prie akcijos šiemet prisideda ir Kauno miestas. Kaunas taps centriniu šio įvykio miestu Lietuvoje, nes prezidentas Valdas Adamkus, kuris yra Žemės valandos ambasadorius Lietuvoje, kartu su Kauno meru Andriumi Kupčinsku dalyvaus simbolinėje šviesos išjungimo akcijoje Kaune.

Akcijai skirtas renginys prasidės šeštadienį 20 val. Rotušės aikštėje. Akcijos metu Rotušės aikštėje ant grindinio iš žvakelių bus išdėliotas didžiulis skaičius 60.

20.30 val. bus išjungti elektros energija pagrindiniuose Kauno miesto visuomeninės paskirties objektuose – Laisvės alėjoje, Rotušės aikštėje, Kristaus Prisikėlimo, Vytauto Didžiojo, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčiose, Arkikatedroje bei Prezidentūros sodelyje.

Kviečiame visus kauniečius ir miesto svečius prisijungti prie akcijos – pasiimti žvakelę ir ateiti į Rotušės aikštę. Visos miesto įmonės, organizacijos, bendrovės taip pat kviečiamos šeštadienį 20.30 val. išjungti savo įstaigų, parduotuvių apšvietimą vienai valandai.

Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – 2007 m. Sidnėjuje pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.

Pernai pirmą kartą prie akcijos prisijungė ir Lietuva. Šalia tokių megapolių kaip Stokholmas, Paryžius, Niujorkas, Pekinas ar Tokijas, šviesos geso ir Vilniuje, Druskininkuose, Klaipėdoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: