Youtube vaizdo įrašo kadras

Turimi duomenys leidžia teigti, jog badaujančių žmonių skaičius Sirijoje, Madajos mieste, vis auga.

Remiantis žmonių teisių gynimo organizacijų, tokių kaip „Amnesty International”, turimais duomenimis, vis daugiau žmonių bando išgyventi vien virintu vandeniu ir žole bei lapais, kurių jau šiuo metų laiku jau nebelikę – šiuo metu Sirijoje žiema.

Tiesa, ši situacija baisi ne tik Madajos mieste, bet ir visoje Sirijoje, kurioje jau ištisus penkerius metus vyksta pilietinis karas. Tad siaubinga situacija Madajoje – tik maža dalelė to, kas iš tikrųjų vyksta tenais. „Šis kamuojamas badas tėra tik ledkalnio viršūnė. Sirai kenčia ir miršta visoje šalyje, nes badas yra naudojamas kaip karo ginklas tiek Sirijos vyriausybės, tiek ginkluotų grupuočių”, – pranešė „Amnesty International” vadovas Artimiesiems Rytams ir Šiaurės Afrikai Philip Luther. P. Luther kaltina abi puses „žaidžiant su šimtais tūkstančių žmonių gyvenimais ir gyvybėmis” ir teigia, jog pagalba į šią šalį jau vyksta.

Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos atstovė Abeer Etefa teigia, kad per mėnesį organizacijos „Raudonasis Kryžius“ ir “Sirijos Arabų Raudonasis Pusmėnulis” rūpinasi , kad maždaug 40 tūkstančiai žmonių kiekvieną mėnesį gautų pakankamą paramą tiek maistu, tiek kitomis reikmėmis.

Siriją pilietinis karas siaubia jau nuo 2013 – tųjų metų kovo. Didieji miestai buvo sugriauti iki pat pamatų ir virtę griuvėsiais. Manoma, jog per šį laikotarpį šimtai tūkstančių žmonių buvo nužudyti, o apie 4 mln. piliečių pabėgo iš šalies taip, kaip stovi, pasiimdami tik savo vaikus ir kelis pačius svarbiausius daiktus.

„Amnesty International” ataskaitoje pabrėžiama, jog sunku surasti šiame kare gerų vyrukų. Net šalies prazidento Basharo al Assado rėžimas yra kaltinamas kaip vykdantis siaubingus kankinimus ir žudantis niekuo dėtus žmones. Tačiau žiaurumu jam nenusileidžia ir kita konfliktinė pusė – Islamo valstybė. Taigi, žmonės badauja dėl abiejų konfliktinių pusių – jie mato, kaip galios siekimas tragiškai nusiaubė šalį.

Maisto yra… bet jis per brangus

Madajos situacija yra siaubinga. Taip, ten maisto yra, bet jis tiesiog neįperkamas vietiniams gyventojams. Kaip pavydzdžiui, Sirijos sostinėje Damaske miltai kainuoja 0,79 dolerio, tuo tarpu Madajoje – 120 dolerių. Damaske litrą pieno galima įsigyti už 1,06 dolerio, o Madajoje jis kainuoja net 300 dolerių! Taigi, alkio nualinti žmonės maisto tiesiog negali įpirkti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: