Elonas Muskas / Instagram archyvo nuotr.

2,3 mln. sekėjų turinti paskyra buvo užblokuota už tai, kad apsimetė E. Musku, nors jos biografijoje ir antraštės paveikslėlyje buvo aiškiai nurodyta, kad tai parodija.

Netrukus po to, kai Elonas Muskas perėmė „Twitter“ valdymą, svetainė pradėjo blokuoti milijonus sekėjų turinčius aukšto lygio naudotojus, kurie juokėsi iš milijardieriaus dėl jo priverstinio 44 mlrd. dolerių vertės platformos įsigijimo – žingsnio, dėl kurio jis chaotiškai blaškėsi ieškodamas būdų užsidirbti pinigų, pavyzdžiui, plačiai kritikuojamos 8 dolerių vertės mokamos patikros schemos.

Pirmadienio rytą „Twitter“ paskyra „h3h3Productions“ – „YouTube“ kanalo ir tinklalaidės, turinčios 2,3 mln. sekėjų „Twitter“, – buvo užblokuota po to, kai pakeitė savo slapyvardį į „Elon Musk“ ir savo profilio nuotrauką pakeitė Elono Musko veidu. Jie taip pat pakeitė savo biografiją, kad būtų aiškiai parašyta, jog tai yra parodijos paskyra, ir net pakeitė savo reklaminį skydelį į paveikslėlį su užrašu „parodijos paskyra“. 

„Nors Džefris Epšteinas įvykdė siaubingų nusikaltimų, man jo vis tiek trūksta tokiomis naktimis kaip ši dėl jo šilumos ir draugiškumo. Ilsėkis ramybėje, senas drauge“, – rašė „h3h3Productions“ paskyra tviteryje, parodijuodama E. Muską, ir sulaukė beveik 2 000 retweetų bei daugiau nei 12 000 „patinka“ paspaudimų. Vėliau ji buvo užblokuota. 

Muskas savo „Twitter“ perėmimą, kurio bandė išsisukti, bet buvo priverstas imtis teisinių veiksmų, aiškino kaip žodžio laisvės gynimą. Nors Muskas teigė, kad turinio moderavimo srityje niekas nepasikeitė, panašu, kad pagal apibrėžimą pasikeitė. Pranešama, kad E. Muskas panaikino „Twitter“ turinio kuratorių komandą, vykdydamas plataus masto atleidimus, kurie palietė pusę bendrovės ir drastiškai sumažino žmonių, turinčių prieigą prie moderavimo įrankių, skaičių, kartu asmeniškai prisidėdamas prie taisyklių.

„Nuo šiol bet kokios „Twitter“ paskyros, užsiimančios apsimetinėjimu, aiškiai nenurodant „parodija“, bus visam laikui užblokuotos“, – sekmadienį tviteryje parašė E. Muskas. „Anksčiau, prieš sustabdydami veiklą, skelbdavome įspėjimą, tačiau dabar, kai diegiame visuotinį patikrinimą, įspėjimo nebus“, – pridūrė jis tolesnėje tviterio žinutėje. Tačiau akivaizdu, kad biografijoje ir antraštės paveikslėlyje nurodyto nurodymo, kad tai yra parodija, nepakako, kad „h3h3Productions“ paskyra būtų išgelbėta nuo užblokavimo. 

Savaitgalį už E. Musko parodijavimą buvo uždrausti ir kiti žinomi „Twitter“ naudotojai. Karikatūristas Džefas Žakas (82 600 sekėjų) pakeitė savo slapyvardį į „Elonas Muskas“, o profilio nuotrauką – į pasenusią Musko nuotrauką iš tų laikų, kai jis dar turėjo atsiliekančią plaukų liniją, ir ėmė rašyti tviteryje tokius dalykus kaip „Grim NIEKADA nesakė, kad turiu „keistą varpą“ ir „kvepiu nachos“, o jei tai paretweetinsit, būsite areštuotas“, kuris buvo paretweetintas beveik 20 000 kartų. Žako paskyra buvo užblokuotas. 

Komikė Kathy Griffin (2 mln. sekėjų) taip pat pakeitė savo slapyvardį į „Elonas Muskas“ ir buvo užblokuota po to, kai paragino savo sekėjus balsuoti už demokratus – Muskas yra sakęs, kad neseniai balsavo už respublikonus.

Kai kurios paskyros savaitgalį buvo uždraustos dėl tariamo apsimetinėjimo, kuris buvo akivaizdžiai susijęs su E. Musku. Kaip pastebėjo NBC reporteris Benas Collinsas, dešiniojo sparno žiniasklaidos veikėjas Andy Ngo tiesiogiai atkreipė kito reporterio dėmesį į Eloną Muską, kuris apsimetinėjo juo, ir ta paskyra buvo užblokuota. Taip pat buvo užblokuota kita paskyra, apsimetanti Keanu Reevesu, kad pašieptų E. Muską ir jo „Twitter“ politiką. 

Apsimetinėjimas ir parodijavimas satyros ir komedijos tikslais „Twitter“ nėra naujiena, o vartotojai taip pat nesusiduria su pasekmėmis. Tačiau nauja yra tai, kad jiems gresia momentiniai, nuolatiniai blokavimai ir kad „Twitter“ atsitiktinai, regis, sutelkė dėmesį į žmones, kurie tyčiojasi būtent iš naujojo vadovo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: