© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pagal šiandien paviešintus naujausius Eurobarometro apklausos duomenis, Europos Parlamentas įtvirtino savo poziciją kaip labiausiai pasitikėjimą kelianti Europos Sąjungos institucija.

Šiandien Europos Komisija paskelbė pavasarį atliktos standartinės Eurobarometro apklausos duomenis, atskleidžiančius visuomenės suvokimą apie ES institucijas. 50 proc. apklaustų ES gyventojų teigė, jog jie pasitiki Europos Parlamentu. Palyginti su 2017 m. rudeniu, šis rodiklis pakilo 5 proc. punktais, o nepasitikėjimo Europos Parlamentu lygis per tą patį laiką nukrito 3 proc. punktais. Lietuvoje pasitikėjimo Europos Parlamentu rodiklis dar didesnis – 67 proc.

Per visą šią Europos Parlamento kadenciją pasitikėjimas šia institucija sustiprėjo nuo 34 proc. (2014 m. gegužę) iki dabartinio rekordinio lygio – 50 proc. Apklausa taip pat parodė, jog 93 proc. jos dalyvių žino apie Europos Parlamentą – gerokai daugiau nei apie kitas institucijas ir šiek tiek daugiau nei per praėjusią Eurobarometro apklausą.

Europos Sąjunga vidutiniškai pasitiki 42 proc. jos gyventojų – pasitikėjimas ja išlieka didesnis nei valstybių valdžios institucijomis (34 proc.). Lietuvoje šis rodiklis yra pats didžiausias iš visų Sąjungos šalių – 66 proc.

Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani taip komentavo šiuos Eurobarometro apklausos rezultatus:

„Esamas Europos Parlamentas siekia sumažinti ES institucijų ir piliečių atotrūkį, ir jis dirba savo darbą gerai. Tai rodo pačių piliečių atsakymai į naujausią Eurobarometro apklausą. Parlamentas yra labiausiai vertinama ES institucija, o per pastaruosius šešis mėnesius pasitikėjimas Europos Parlamentu dar labiau išaugo. Norėčiau padėkoti visiems europarlamentarams, kurie sudaro šią Asamblėją. Mes įrodėme, jog sugebame atlikti esminį vaidmenį svarstant, kaip pakeisti Europą ir padidinti jos veiksmingumą.

Konkrečiai, padėjome surasti europietišką atsaką imigracijos iššūkiui, kuris, kaip patvirtina Eurobarometro duomenys, yra svarbiausias mūsų piliečiams rūpimas klausimas. Praėjusį lapkritį priėmėme savo poziciją dėl prieglobsčio sistemos reformos, kurioje dera tvirtumas ir solidarumas. Mes taip pat pasiūlėme trumpo, vidutinio ir ilgo laikotarpio strategijas, skirtas sustabdyti priverstinį žmonių išvykimą iš Afrikos. ES Taryba nebegali atidėlioti prieglobsčio reformos ir privalo suvokti, jog imigracijos valdymas daro didelę įtaką Sąjungos ateičiai.“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: