© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pirmadienį atskrido į Nyderlandus dalyvauti Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių pasitarime dėl Ukrainos krizės ir branduolinio saugumo derybose, pranešė vienas naujienų agentūros AFP fotografas.

Iš Vašingtono atskridęs prezidento lėktuvas “Air Force One” nusileido Schipholio oro uoste Amsterdame apie 7 val. 50 min. Grinvičo (9 val. 50 min. Lietuvos) laiku.

B.Obama pirmiausiai planuoja aplankyti Valstybinį muziejų (Rijksmuseum) Amsterdame, o vėliau išvykti į Hagoje vyksiantį G-7 derybas bei Branduolinio saugumo viršūnių susitikimą (NSS).

B.Obamos vizitas Nyderlanduose per dvi dienas vyksiantį NSS buvo jau seniai suplanuotas, tačiau pirmadienį paskubomis buvo suorganizuotas Didžiojo septyneto pasitarimas dėl Ukrainos krizės, kuriame dalyvaus JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Japonijos lyderiai.

Duodamas interviu Olandijos dienraščiui “de Volkskrant”, kuris buvo paskelbtas prieš JAV lyderio atvykimą pirmadienį, B.Obama sakė norintis pasiųsti Europos lyderiams žinią, jog Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną reikia priversti “suprasti ekonominius ir politinius padarinius dėl jo veiksmų Ukrainoje”.

Tačiau JAV prezidentas tikino vis dar nežvelgiantis į Europą kaip į mūšio laiką tarp Rytų ir Vakarų.

“Tokia mąstysena turėjo pasibaigti su Šaltuoju karu, – aiškino jis. – Priešingai – svarbu, kad Ukraina palaikytų gerus santykius su Jungtinėmis Valstijomis, Rusija ir Europa.”

B.Obama ir kiti G-7 lyderiai planuoja daugiausiai dėmesio skirti diskusijoms dėl ekonominės pagalbos Ukrainai, taip pat V.Putino izoliavimo nuo prestižinio pasaulio galybių klubo, kuriame Rusija paprastai dalyvauja Didžiojo aštuoneto formate.

Ukrainos krizė daugelio laikoma išbandymu B.Obamos gebėjimui sutelkti stiprų vieningą frontą kartu su Europos lyderiais, kurie kelia nerimą V.Putino veiksmai, tačiau kurių ekonomikos smarkiai priklausomos nuo energetikos ir prekybos ryšių su Rusija.

Duodamas interviu “de Volkskrant”, B.Obama pripažino, kad sankcijos, kurių jis pagrasino imtis prieš Rusijos ekonomikos sektorius, gali sukelti padarinių visame pasaulyje.

Tačiau prezidentas pridūrė: “Jeigu Rusija toliau eskaluos padėtį, turime pasiruošę primesti didesnę kainą.”

Kita vertus, Europos paskelbtos sankcijos Rusijai neprilygo toms, apie kurias paskelbė B.Obama. Dvi knygas apie Europos Sąjungą (ES) parašęs Michaelas Geary (Maiklas Geris) sakė, kad nedaug vilčių, jog Bendrija imsis konkrečių veiksmų.

“Įtariu, kad sulauksime … daug griežtos retorikos iš G-7 ir ES, tačiau bus mažai gilesnių, koordinuotų sankcijų”, – sakė Vašingtone įsikūrusio Wilsono (Vilsono) centro analitikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: