JAV gyventojai siekia atkreipti visuomenės dėmesį į rasizmą ir policijos smurtą – daugelyje šalies miestų vyksta protestai ir demonstracijos. Suirutė kilo dar rugpjūčio mėnesį nuskambėjus mirtinam incidentui, kai baltaodis policijos pareigūnas Fergusone, Misūrio valstijoje nušovė beginklį juodaodį paauglį. Pareigūną išteisinus prisiminti ir kiti atvejai, kai policininkai galimai viršijo savo įgaliojimus.
Nauja protestų banga JAV kilo lapkritį prisiekusiųjų teismui nepateikus kaltinimų policininkui Darrenui Wilsonui, atsakingam už 18-mečio Michaelo Browno mirtį. Šis teismo sprendimas Fergusono miesto juodaodžių bendruomenės buvo sutiktas itin nepalankiai – prie policijos nuovados susirinko protestantų minia, žmonės degino automobilius ir pastatus, mėtė butelius į policijos departamentą, reikalaudami apkaltinti D. Wilsoną žmogžudyste. Pareigūnai buvo priversti prieš įsisiautėjusią minią panaudoti ašarines dujas. Protestai vyko ne tik Fergusone – pranešta apie demonstracijas Niujorke, Vašingtone ir kituose šalies miestuose, kuriose piliečiai pasisakė prieš rasinės diskriminacijos propagavimą.
Nors prisiekusieji savo sprendimą nepateikti kaltinimų pagrindė svarių argumentų trūkumu, byla jau nuo pat pradžių buvo prieštaringa, nesutapo liudininkų parodymai. D. Wilsono ir policijos šaltinių teigimu, M. Brownas pareigūną užsipuolė ir šūviai tebuvo savigyna, tuo tarpu kiti įvykio liudininkai teigia, jog vaikinas iškėlęs rankas į viršų ėjo link pareigūno, tačiau vistiek buvo nušautas. Teismo medicinos ekspertai taip pat patvirtino, kad M. Brownas miręs nukrito ant asfalto pakeltomis rankomis. Nors neseniai buvo paviešintos nuotraukos, darytos po incidento, kuriose aiškiai matomos mėlynės ant D. Wilsono skruostų ir sprando, jų neužteko įtikinti Fergusono bendruomenei, kad pareigūnui neliko kitos išeities, kaip tik nukauti M. Browną. Ar nebuvo galima apsieiti be tragiškos atomazgos, dabar lieka neaišku. Pareigūnai mokomi žaibiškai reaguoti ir priimti sprendimus ekstremaliomis situacijomis, todėl vargu ar policininko sprendimas nušauti paauglį buvo neapgalvotas, tačiau protestuotojai nesutinka, kad šiuo atveju šūviai tikrai buvo vienintelė išeitis.
Po incidento Fergusone prisimintos ir kitos neseniai nuskambėjusios istorijos, kai JAV policijos pareigūnai galimai viršijo savo įgaliojimus. Liepos mėnesį Niujorke mirė astma sirgęs vyras po to, kai jį, mėgindamas sulaikyti, smaugė policijos pareigūnas, o lapkritį Klivlende, Ohajo valstijoje, policininkas nušovė 12-kos metų berniuką, palaikęs vaiko turimą žaislinį pistoletą tikru. Šiuos įvykius vienija tai, kad, kaip ir Fergusono atveju, policijos pareigūnų aukomis tapo beginkliai juodaodžiai, o pareigūnams kaltinimai pateikti nebuvo. Po incidento Niujorke taip pat kilo protestai, kuriais siekta atkreipti dėmesį į policijos smurtą ir rasistinius išpuolius. Tuomet buvo surengtos eitynės Bruklino tiltu, kuriuo buvo nešami karstai su pavardėmis žmonių, mirusių prieš juos smurtavus policijos pareigūnams.
Piliečių mirtimis pasibaigę įvykiai įplieskė rasinį konfliktą tarp policijos ir JAV juodaodžių bendruomenės, kaltinančios pareigūnus rasine diskriminacija ir piktnaudžiavimu savo tarnybine padėtimi. Padėtis JAV šiuo metu vis dar išlieka itin įtempta.
Situaciją dar labiau paaštrino vos prieš kelias dienas, gruodžio 4-ąją, nutikęs įvykis, kai Finikso mieste Arizonos valstijoje baltaodis policijos pareigūnas vėl nušovė juodaodį, neteisingai pamanęs, jog jis ginkluotas. Įvykis vis dar tiriamas.