Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jungtinės Valstijos pareiškė, kad Rusijos politika teikti pagalbą Sirijos režimui yra “moraliai bankrutavusi”, padidėjus įtampai tarp Damasko ir Ankaros dėl krovinio, konfiskuoto viename Sirijos keleiviniame lėktuve, skridusiame iš Maskvos.

Sirijos armija penktadienį patyrė sukilėlių smūgius šalies šiaurėje, pranešė viena padėtį regione stebinti organizacija.

Sukilėliai per dvi dienas nukovė daugiau nei 130 karių, nurodė žmogaus teisių organizacija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR), o dar per 250 karių pateko į nelaisvę.

JAV Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland (Viktorija Njuland) atsisakė atskleisti, koks krovinys buvo konfiskuotas trečiadienį Turkijos sulaikytame lėktuve, tačiau sakė, kad “neturime abejonių, jog tai buvo svarbi karinė įranga”, turėjusi sustiprinti Sirijos režimo pajėgas.

Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad oro bendrovės “Syrian Air” lėktuvas, sulaikytas Turkijos pakeliui iš Maskvos į Damaską, skraidino dvigubos paskirties radiolokatorių įrangą, ir tvirtino, kad Rusija nepažeidė jokių įstatymų.

“Lėktuve buvo krovinys, kurį legalus rusų tiekėjas siuntė legaliu būdu legaliam užsakovui”, – sakė jis.

“Kilus įvairiausioms spekuliacijoms apie incidentą su Sirijos lėktuvu, norėčiau pareikšti, kad paslapčių mes jokių neturime. Mes padėtį mes patikslinome – jokios ginkluotės, žinoma, šiame lėktuve nebuvo ir negalėjo būti”, – dar pabrėžė jis.

“Tas krovinys yra elektrotechninė įranga radarams – dvigubos paskirties įranga, bet nedraudžiama jokiomis tarptautinėmis konvencijomis”, – pridūrė S.Lavrovas.

Rusų laikraštis “Kommersant” šeštadienį rašo, kad Sirijos oro linijų lėktuvas “Airbus A320”, skridęs iš Maskvos į Damaską, gabeno valstybinei korporacijai “Rostechnologiji” priklausančios Tulos bendrovės “Konstruktorskoje biuro priborostrojenija” gaminius.

Laikraščio šaltinis sakė, jog lėktuvu gabentų 12 dėžių turinys – radiotechnikos detalės, ir kad šie gaminiai kariniais nevadinami.

Be to, pasak laikraščio, Rusijos federalinė saugumo tarnyba tiria, kaip nutekėjo informacija, kuria remdamasi Turkija pakėlė į orą du naikintuvus ir nutupdė Sirijos lėktuvą.

V.Nuland pripažino, kad Rusija nepažeidė jokio embargo, paskelbto Sirijos prezidentui Basharui al Assadui (Bašarui Asadui) ir jo vyriausybei, tačiau sakė, kad “ši politika vis tiek yra moraliai bankrutavusi”.

“Visi kiti (Jungtinių Tautų) Saugumo Taryboje daro, ką gali, kad vienašališkai užtikrintų, jog Al Assado režimas negautų pagalbos iš išorės, – ji sakė Vašingtone. – Mes jau beveik metus sakome, kad jokia atsakinga šalis dabar neturėtų teikti pagalbą ir talkinti Al Assado režimo karo mašinai.”

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: