Paskelbtas Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės susitarimo dėl išstojimo projektas

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-03-01 09:43

Spausdinti | Komentarai

Europos Komisija šiandien paskelbė Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės susitarimo dėl išstojimo projektą, kuriame teisiškai suformuluota 2017 m. gruodžio 8 d. paskelbta Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės Vyriausybės derybininkų bendra ataskaita dėl pažangos, padarytos derybų pirmajame etape, ir teikiamas pasiūlymas dėl neišspręstų ir bendroje ataskaitoje minimų, bet išsamiai nenagrinėtų išstojimo klausimų. Be to, remiantis Tarybos (50 straipsnis) 2018 m. sausio 29 d. priimtais papildomais derybiniais nurodymais, į jį įtrauktas tekstas dėl pereinamojo laikotarpio.

Susitarimo dėl išstojimo projektas dabar bus nusiųstas Tarybai (50 straipsnis) ir Europos Parlamento „Brexit’o“ iniciatyvinei grupei aptarti, o tada deryboms bus perduotas Jungtinei Karalystei. Visą Susitarimą dėl išstojimo pagal 50 straipsnį turės patvirtinti Taryba (50 straipsnis), Europos Parlamentas ir Jungtinė Karalystė pagal atitinkamus konstitucinius reikalavimus.

Susitarimo dėl išstojimo projektą sudaro šešios dalys: įvadinės nuostatos, piliečių teisės, kiti atsiskyrimo klausimai, susiję, pavyzdžiui, su rinkai iki išstojimo dienos pateiktomis prekėmis, finansinis susitarimas, pereinamojo laikotarpio priemonės ir institucinės nuostatos, taip pat protokolas dėl Airijos ir Šiaurės Airijos. Šiame protokole išdėstoma, kaip praktiškai galėtų būti įgyvendinta bendroje ataskaitoje minima trečia galimybė, siekiant išvengti realios sienos Airijos saloje. Tai bendroje ataskaitoje pateiktas atsarginis variantas, naudotinas jei nebus sutarta dėl kitų sprendimų. Šis protokolo projektas neužkerta kelio diskusijoms dėl kitų dviejų galimybių.

Susitarimo dėl išstojimo projektas skelbiamas internete vadovaujantis Komisijos skaidrumo politika. Komisija pateikė Susitarimo dėl išstojimo projektą dabar siekdama užtikrinti, kad visų pirma liktų laiko konsultuotis su valstybėmis narėmis ir Europos Parlamentu, o vėliau – deryboms su Jungtine Karalyste. Atsižvelgiant į tai, kad dėl Susitarimo dėl išstojimo turi būti sutarta ir jis turi būti ratifikuotas iki Jungtinės Karalystės išstojimo, svarbu pakankamai laiko palikti deryboms.

Tolesni veiksmai

Susitarimo dėl išstojimo projektas dabar bus nusiųstas Tarybai ir Europos Parlamento „Brexit’o“ iniciatyvinei grupei aptarti, o tada deryboms bus perduotas Jungtinei Karalystei.

Europos Vadovų Taryba paragino Jungtinę Karalystę aiškiau išdėstyti savo poziciją dėl pagrindinių būsimų santykių principų iki kovo 22–23 d. įvyksiančio susitikimo, kuriame numatoma priimti papildomas gaires.

Visą Susitarimą dėl išstojimo pagal 50 straipsnį turės patvirtinti Taryba (50 straipsnis), Europos Parlamentas ir Jungtinė Karalystė pagal atitinkamus konstitucinius reikalavimus.

Jungtinė Karalystė iš Europos Sąjungos išstos 2019 m. kovo 30 d.

 

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt