Donaldas Trumpas / JAV prezidento archyvo nuotr.

Kadenciją baigiantis prezidentas blokuoja 900 milijardų dolerių pagalbos planą.

Šachmatų partija tarp Baltųjų rūmų ir Kongreso, kuriame pažeidžiami pėstininkai yra asmenys ir šeimos, labiausiai nukentėjusios nuo labai rimtos ekonominės krizės, kurią sukėlė koronaviruso pandemija. Donaldas Trumpas metą iššūkį demokratams ir respublikonams, atmesdamas 900 milijardų dolerių planą, skirtą palengvinti kovai su Covid-19 padariniais ekonomikai ir kuris jau šią savaitę milijonams amerikiečių būtų atnešęs 600 JAV dolerių vertės čekį. Tačiau to nebus, kadangi kadenciją baigiantis prezidentas atsisakė pasirašyti šį įstatymą. Daugiau nei 5,5 tūkst. puslapių guli ant jo stalo Mar-a-Lago kurorte, kol D.Trumpas linksminasi žaisdamas golfą.

Tuo tarpu šeštadienį nustojo galioti dvi federalinės programos, kurios garantavo bedarbio išmokas dvylikai milijonų žmonių, o pagal Brookings Institution of Washington skaičiavimus, per ateinančias savaites žmonių, kuriems bus reikalinga ši išmoka, skaičius gali išaugti iki keturiolikos milijonų. Jei nebus pratęstas planas, be pastogės liks daugybė šeimų. D.Trumpas iš pradžių palaikė demokratų ir respublikonų pasiektą susitarimą, kurį didele balsų dauguma patvirtino Kongresas.

Vėliau „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše jis tai pavadino „gėda“, o atbuline data buvo pakeistas iždo ministras Steve Mnuchinas, dirbęs prie šio projekto. Kadenciją baigiantis prezidentas savo „Twitter“ paskyroje pakartojo savo poziciją ir paaiškino, kad išmoka amerikiečiams, uždirbantiems mažiau nei 75 tūkst. JAV dolerių per metus turėtų siekti 2000 dolerių, o ne 600 dolerių. Tačiau nepasirašydamas šio įstatymo jis blokuoja ne tik tiesiogines išmokas, bet ir kitas nuostatose numatytas priemones, tokias kaip milijonai dolerių vakcinos platinimui arba išmokos labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems – mažoms įmonėms, mokykloms, ligoninėms, oro linijoms ir transporto įmonėms.

Išrinktasis prezidentas Joe Bidenas kritikuoja, kad šis D.Trumpo veiksmas gali turėti „pražūtingas“ pasekmes. Situacija gali būti ir dar sudėtingesnė dėl to, kad naujosioji vyriausybė nebegalės mokėti atlyginimų federaliniams darbuotojams ar finansuoti įvairių federalinių departamentų.

  • Raktažodžiai
  • JAV

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: