Soc. tinklo Instagram nuotr,

Per paskutines kelias dienas garsūs opozicionieriai Rusijoje savo namuose sulaukė vandalizmo bangos.

Šių užpuolimų aukomis tapo valdžios uždraustos naujienų radijo stoties „Eko Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksėjus Venediktovas, Peterburgo aktyvistė Darija Heikinen ir savanorė Kristina Vorotnikova.

„Šį rytą prie savo buto durų radau krūvą mėšlo. Ant durų raudonais dažais buvo užrašyta „Išdavikė“. Taip pat vandalai pripildė durų spyną nežinoma medžiaga ir kažkuo sutepė durų rankeną“, – teigė Heikinen.

Kristina Vorotnikova, dirbusi su buvusia Aleksėjaus Navalno padėjėja Irina Farjanova, taip pat buvo panašiai užpulta vandalų. Manoma, kad vandalizmo aktą atliko tie patys nusikaltėliai. Ant kilimėlio prie durų ji rado mėšlo ir užrašą „tėvynės išdavystė“.

„Ši situacija yra susijusi su mano antikarinėmis pažiūromis“, – po incidento sakė Heikinen, aktyvistė, kuri vadovauja Peterburgo aktyvistų grupei „Majak“.

Praėjus mėnesiui nuo to laiko, kai Rusija užpuolė provakarietišką Ukrainą, Kremlius, siekdamas palaikyti karą, laužia opoziciją – Prezidentas Putinas baudžia prieš karą pasisakiusius žmones kaip „išdavikus“ ir „pašlemėkus“.

Priešais Aleksėjaus Venediktovo, ikoninės liberaliąsias pažiūras propaguojančios jau valdžios uždraustos radijo stoties „Eko Moskvy“ redaktoriaus, namų duris buvo palikta kiaulės galva. Ant durų buvo priklijuotas lipdukas su Ukrainos herbu, o ant jo užrašyta – „žydų kiaulė“.

Šis antisemitinis išpuolis prieš Venediktovą, kuris turi žydiškų šaknų, pasireiškė Rusijos invazijos į Ukrainą metu, o šią invaziją Kremliaus valdantieji vadina priemone „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ provakarietišką kaimynę. Penktadienį Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad „Rusijoje nėra vietos etninei diskriminacijai“.

Stengdamiesi nuslėpti informaciją apie vadinamąją „specialiąją karinę operaciją“, Rusijos valdžia uždraudė šalies nepriklausomas žiniasklaidos priemones, taigi Venediktovo radijo storis „Eko Moskvy“ buvo uždaryta, o jos būstinė sugriauta. Ši radijo stotis Rusijoje veikė nuo 1990 m.

Heikenen nenustebino, kad kažkas nusprendė išterlioti jos namus mėšlu, kadangi, pasak moters, ji ir dar keli kiti aktyvistai jau ir anksčiau yra tapę tokių išpuolių aukomis.

Turint omenyje, kad šios „staigmenos“ buvo ir anksčiau nutikusios kitiems aktyvistams, jos neištiko netikėtai“, – teigia Heikenen.

Kovo pabaigoje dėl mano antikarinių pažiūrių prieš mane buvo sufabrikuota kriminalinė byla, taigi mes neatmetėme minties, kad išpuoliai tęsis“, – teigė moteris.

Taigi negaliu sakyti, kad labai nustebau ar išsigandau. Ir apskritai mėšlas ant durų slenksčio nėra labai baisu.“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: