Organizatorių archyvo nuotr. / Miglė Pužaitė

Gruodžio 27 d. 17 val. „Largo” menų svetainėje įvyks grafikės Miglės Pužaitės parodos atidarymas. Su jaunąja menininke kalbamės apie pasirinkimus, įkvėpimus ir galimybes.

Kodėl pasirinkai grafiką, o ne tapybą ar skulptūrą? Ar buvo kokių svarstymų, ar tiesiog jautei?

Mokantis Kauno dailės gimnazijoje mane domino dauguma dailės sričių, nes visas galėjome išbandyti po truputį, visose buvo įdomių „užkabinančių“ dalykų.  Kai vyresnėse klasėse reikėjo pasirinkti vieną specializaciją, pasirinkau grafiką. Viena iš priežasčių buvo mano pomėgis smulkiems, kruopštumo reikalaujantiems darbams, bei pirmosios mokytojos patarimas. Vėliau, kai stojau į dailės akademiją, stojau į kelias specialybes (tekstilę, vitražą), bet labiausiai norėjau patekti į grafiką. Ten įstojus supratau, kad kitur ir negalėčiau savęs matyti… grafikos specializacija yra gana plati, kuriant knygas, iliustracijas ar menines instaliacijas galima apimti ir kitas sritis, tame tarpe ir tapybą, skulptūrą.

Man, nardančiai po muzikinius vandenis, labai įdomu, ar Tavo darbus įkvepia garsas?

Anksčiau, dar baiginėjant mokyklą, neretai naudodavau muziką kaip tiesioginį įkvėpimo šaltinį. Bet pastarųjų metų darbai nebuvo inspiruoti muzikos. Tačiau kūrybiniame procese ji dalyvauja, nes pasitelkus tam tikrą muziką galiu susikurti ypatingą nuotaiką, kuri man padeda lengviau įsijausti į temą, pagal kurią dirbu. Arba padeda susikurti darbingą nuotaiką.

Iš kur ateina idėjos? Ar daug iš jų – skaitant? Ar daug – tiesiog gyvenant ir stebint?

Manau, daugiausiai mano kūrybos idėjų ateina iš aplinkos stebėjimo ir bandymo atrasti kas man iš tikrųjų svarbu ir domina. Pastaraisiais metais mane labiausiai domino (ir dar domina) tokios temos, kaip atmintis, jos galimos išraiškos daiktais ir atvaizdais, atminties išsaugojimas meninėmis priemonėmis, bei šeimos/-ų prisiminimai. Skaitant taip pat kyla minčių kūrybai, bet dažniau literatūrą naudoju įsigilinimui į jau turimą idėją/temą, ar jos pagrindimui.

Organizatorių archyvo nuotr./ Autorė Miglė Pužaitė
                                              Organizatorių archyvo nuotr./ Autorė Miglė Pužaitė

Tavo mėgstamiausi lietuvių ir užsienio kūrėjai, gali būti įvairių sričių:)

Man patinka daug kūrėjų, tačiau daugiausiai domiuosi vizualaus meno kūrėjais. Tai būtų ir menininkai, kurie man dėstė akademijoje, pavyzdžiui, Kęstutis Vasiliūnas (grafika), Žygimantas Augustinas (piešimas, tapyba). Žaviuosi Svajonės ir Pauliaus Stanikų kūrybos (foto/ garso/vaizdo instaliacijos) paveikumu, stiprumu, bei Dainiaus Liškevičiaus (instaliacijos), Žilvino Landzbergo (skulptūra, instaliacijos)  kūryba. Iš užsienio menininkų – Marlene Dumas (tapyba, piešimas), Yayoi Kusama (instaliacijos), Bruce Nauman (šviesos instaliacijos), Euan Uglow (tapyba). Manau galėčiau ir daugiau prisminti man patikusių meninkų pavardžių, bet gal geriau neišsiplėsti.

Ar lengva būti grafike šiandien?

Šiuo metu man sunku pasakyti ar lengva… Manau, apskritai norint kurti nėra lengva (dėl finansinių priežasčių bei psichologinių), turbūt tai nelabai priklauso nuo pasirinktos srities. Vizualusis menas nėra būtinybės prekė, tad pragyventi iš to gali tik vienetai. Bet grafikos specializacija turi ir praktinių pritaikymų, pavyzdžiui, spaudoje – knygų dizainas, iliustravimas ir pan. Tad galima bandyti derinti praktinius, komercinius darbus su kūryba. Šiuo metu tai bandau daryti.

 Ar galima Tavo darbų rasti internete?

Taip, www.behance.net/miglepuzaite bei facebook‘e.

Ar galima įsigyti?

Taip, galima susiekus su manimi.

Dėkoju už atsakymus!

Kalbino Tamsaulė

thumbnail_iniciatyvos-kaunui-logo-2thumbnail_iniciatyvos-kaunui-kaunas-logo

Vakarinės-naktinės galerijos projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.  Kviečiame visus norinčius eksponuotis „Largo“ menų svetainėje susisiekti el.paštu largo@largo.lt.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: