JAV krepšininkė B. Griner Rusijoje pripažinta kalta dėl narkotikų kontrabandos. EPA-ELTA nuotr.

Rusijos teismas nuteisė Amerikos krepšinio žaidėją, Brittney Griner, homoseksualią orientaciją viešai atskleidusią sportininkę, dviejų Olimpinių žaidyniu aukso medalio laimėtoją devyniems metams laisvės atėmimo ir skyrė susimokėti 1 milijono rublių baudą už narkotikų laikymą.

Chimkų miesto teismo teisėja Ana Sotnikova paskelbė nuosprendį ir taip pat skyrė B. Griner 1 milijono rublių (maždaug 16,4 tūkst. JAV dolerių) baudą.

Krepšininkė buvo suimta po to, kai jos lagamine, Maskvos Sheremetyevo oro uoste, buvo rastas nedidelis kiekis hašišo aliejaus elektroninėje cigaretėje. Krepšininkė teigė, kad įrenginį, pakuodamasi daiktus į lagaminą, įsidėjo netyčia ir tai tebuvo klaida, padaryta dėl skubėjimo. Prokuroras teigė, kad rūkymo įrenginyje buvo mažiau negu vienas gramas šio aliejaus.

Sportininkė teismo metu prisipažino, ką padarė, pasakodama tikrąją istoriją kaip susiklostė šie įvykiai. Pripažinusi savo klaidas krepšininkė tikėjosi mažesnės bausmės, tačiau teismas Rusijoje jos nepasigailėjo ir jai buvo skirta beveik maksimali, 9 metų laisvės atėmimo, bausmė.

Krepšininkė buvo suimta likus savaitei iki Rusijos invazijos į Ukrainą. Dabar yra matoma, kad Vladimiras Putinas bando pasinaudoti šia situacija. Jungtinės Amerikos Valstijos bando susitarti su Rusija dėl apsikeitimo kaliniais. Amerika siekia susigrąžinti B. Griner ir buvusį JAV Jūrų pėstininką Paulą Whelaną, tačiau šis procesas yra apsunkinamas Rusijos reikalavimais. Rusija naudodamasi šia galimybe siekia susigražinti nuteistą prekiautoją ginklais Viktorą Butą, kuris šiuo metu atlieka savo bausmę kalėjime JAV. Šis asmuo yra pagarsėjęs kaip “mirties pirklys” ir yra žinomas kaip vienas žiauriausių ginklų kontrabandininkų.

Vienintelis būdas teisiškai pakeisti teismo nuosprendį yra apeliuoti teismo sprendimą. Advokatė Maria Blagovolina, kuri atstovauja B. Griner teigia, kad bausmė, kuri buvo skirta sportininkei buvo neįprasta Rusijoje, nes šiuos nusikaltimus padarę žmonės dažniausiai gauna mažesnes laisvės atėmimo bausmes.

Moteriai, kuri yra aukšta, juodaodė ir nekalba rusiškai sąlygos kalėjime gali tapti nepakeliamomis. Vienintelė viltis – kad atsiras žmogus, kuris kalba angliškai ir priglaus ją po savo sparnu.

Tokia bausmė yra sąmoningas nusistatymas prieš amerikiečius. Prieš kelis mėnesius mokytojas amerikietis buvo nuteistas 14-kai  metų kalėjime dėl to, kad su savimi turėjo medicininių kanapių, kurias jam išrašė daktaras. Tačiau toks pasiteisinimas Rusijoje, kur tai yra nelegalu ir griežtai baudžiama, nesuveikė.

Ši pataisos darbų kolonija, į kurią yra siunčiama B. Griner, yra vieta pagarsėjusi žiaurumu, atšiauriomis sąlygomis ir prižiūrėtojų seksualiniu žiaurumu kalinėms. Joje moterys dirba, siuva įvairias uniformas, tačiau iš to pelnosi kalėjimo vietos vadovai. Šis neapmokamas darbas yra žeminantis ir alinantis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: