Hulu serialo "Captive Audience" kadras

Ar jūs esate vienas iš tų žmonių, kuris žiūrėdamas įtemptą kriminalinės dokumentikos serialą jaučia jaudulį ir norą viską išsiaiškinti? Jei taip – šie 5 kriminalinės dokumentikos serialai turėtų jus sudominti. Apima toks keistas jaudulys, kai bandoma išsiaiškinti nusikaltimo aplinkybes ir visas svarbias detales. Kriminalinės dokumentikos serialai paremti šaltais faktais, kurie ne retai gali labai šokiruoti, o jautresnės psichikos žiūrovus net gali labai trikdyt ir tokiu atveju – jų žiūrėti nepatartina.

Niekas neprilygsta žmogžudystės paslapties, dingimo aplinkybių stebėjimui, kai visą situaciją komentuoja profesionalūs psichologai, patyrę teisininkai ar liudytojai. Kriminalinėje dokumentikoje atsiskleidžia žiaurios aplinkybės ir šokiruojančios detalės. Aukų artimieji ir draugai gyvena su skaudžia realybe. Jei esate pakankamai drąsus, kad įsitrauktumėte į dokumentinių kriminalinių serialų siužetus, pristatysime jums 5 įtraukiančius šio žanro serialus.

5. Captive Audience (Nelaisvoji Auditorija) (Hulu, 2022)

Dokumentinis, biografinis, kriminalinis 3 serijų, mini serialas, kuriame pasakojama apie 7 metų berniuką Styveną Staynerį, kuris buvo pagrobtas einant iš mokyklos. Po 7 metų berniukas atsiranda ir papasakoja visas pagrobimo aplinkybes. Jis jis nebuvo vienintelė pagrobėjo auka. Seriale remiamasi ir filmo „I Know My First Name Is Steven“ medžiaga. Filmas buvo išleistas 1990 m. Jame vaidino net ir pats Styvenas Steineris, kuris buvo pagrobtas 1972 m.

Seriale veiksmas pasakojamas trijose dalyse: dvi dalys apima Steveno istoriją, kaip jis gyveno su savo pagrobėju Kennethu Parnellu, kuris pakeitė jo vardą į Dennisą. Nupasakojama ir skaudi realybė, kaip buvo sunku, kuomet žiniasklaida sekė kiekvieną berniuko judesį. Trečioji dalis apima jo vyresnįojo brolio Cary istoriją, kuris buvo nuteistas kalėti už keturių moterų nužudymą netoli Josemičio nacionalinio parko 1999 metais.

Steveno Staynerio istorija remiasi interviu su jo motina, sūnumi ir dukra, taip pat draugais iš K, kurie jį pažinojo kaip Dennisą Parnellą. Seriale pasirodė ir 1989 metais išleisto filmo „I Know My First Name Is Steven“ aktoriai. Corinas Nemecas, kuris vaidino Steveną, ir Toddas Andrewsas, kuris vaidino Cary, jie skaitė interviu stenogramas.

Pirmajame epizode apžvelgiamas berniuko pagrobimas ir skaudūs septyneri metai, kai Stevenas Stayneris gyveno su Parnellu. Jis visada norėjo sugrįžti į savo namus, bet jam būdavo grasinama. Jaunuolis pradėjo išgėrinėti ir rūkyti. Stayneris pagaliau nusprendė, kad taip testis nebegali ir reikia ką nors daryti, kai Parnell pagrobė 5 metų berniuką Timothį. Jis nenorėjo, kad mažas berniukas išgyventų tą patį siaubą, kurį patyrė jis. Kartu jiems pavyksta ištrūkti iš pagrbėjo gniaužtų ir Styvenas išgelbėją Timį bei tampa tikru herojumi.

4. Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes. (Pokalbiai su žudiku: Johno Wayno Gacy juostos) (Netflix, 2022)

Šis dokumentinis, biografinis, kriminalinis 3 serijų, mini serialas vaizduoja serijinio žudiko Johno Wayno Gacy, kuris 1972–1978 m. Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, nužudė mažiausiai 33 paauglius berniukus ir jaunuolius. Johnas Waynas Gacy yra nuteistas serijinis žudikas ir prievartautojas.. Johnas buvo politikas, ir samdomas klounas Istorija pasakojama pasitelkiant niekad negirdėtus archyvinius garso įrašus, kurie buvo įrašyti Johno įkalinimo metu, interviu su artimais bylos dalyviais ir su išgyvenusia auka.

Dėl savo gimtadienių klouno darbo, jis tapo žinomas kaip „klounas žudikas“. Jis taip pat dirbo vietiniu rangovu ir samdydavo dirbti jaunus vyrus, kurie vėliau netikėtai dingdavo. Gacy buvo suimtas už du seksualinius išpuolius. Policijos pareigūnai pradėjo jį įtarinėti dėl jaunuolių dingimo. Po tyrimo policija rado paslėptus kūnus po jo namu, ramiame šiaurės vakarų Čikagos priemiestyje. Kiti kūnai buvo rasti netoliese esančioje Des Plaines upėje.

Prieš nužudydamas savo aukas, jis priviliodavo jas į savo namus. Ten kankindavo ir prievartaudavo. Johnas Waynas Gacy buvo nuteistas už mažiausiai 33 žmonių nužudymą mirties bausme 1980 metais. Jam buvo suleista mirtina injekcija ir jis mirė 1994 metais.

Praėjus penkiasdešimčiai metų po jo nusikaltimų, mokslininkai pagal bando vis dar nustatyti visas jo aukas, tačiau 60 valandų garso įrašų suteikė naują požiūrį į žudiko mąstymą. Trijų dalių dokumentiniame filme taip pat pateikiami nauji interviu su pagrindiniais istorijos dalyviais – kai kurie iš jų niekada anksčiau nekalbėjo, įskaitant ir išgyvenusią žudiko auką.

3. Worst roommate ever (Blogiausias pasaulio kambariokas) (Netflix, 2022)

Kriminalinis 5 serijų, mini serialas, kuriame vaizduojami kambariokai serijiniai žudikai iš viso pasaulio. pribloškia serijinių žudikų kambario draugais iš viso pasaulio. Pirmajame epizode matome istoriją apie „mirties namų šeimininkę“, kuri devintajame dešimtmetyje nužudė devynis žmones. Juos nuodydavo iki mirties, pavogdavo jų turtą ir galiausiai užkasdavo jų kūnus galiniame namo kieme. Dorothea Puente mirė kalėjime, bet vis tiek tvirtino esanti nekalta.

Antrasis epizodas prasideda skambučiu 911. Pagalbos kreipėsi moteris kuri bijo savo kambarioko. Draugo, kurio elgesys tapo nepakenčiamas. Vyras, pamilo savo kambariokę, bet ji neatsakė tuo pačiu.

Trečioje serijoje vaizdojama, kaip sportininkas apgauna savo kambariokus, kuris bando nuslėpti savo žiauriąją pusę. Jis kėsinosi į žmonių gyvybes ir vos nenužudė jaunos merginos, kuri išgyveno ir papasakojo savo istoriją.

Paskutiniai du epizodai yra apie tą patį nusikaltimą, prisidengdamas savo paprastumu ir inteligentiškumu, terorizavo savo kambariokes ir vėliau nužudė sau artimą žmogų. Matome tikrą filmuota medžiaga, o paskui komiksų stiliaus animacijas, kurios pagyvina serialą.

Visi keturi serialo atvejai yra apie žmones, kurie piktnaudžiavo nekaltų žmonių pasitikėjimu. Jie apsigyveno pas žmones – arba žmonės apsigyveno su jais ir tada, dėl manijos, plano ar priverstinės visą gyvenimą trunkančios prievartos, juos nužudė.

2. Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel (Nusikaltimo vieta. Išnykimas Cecil viešbutyje, 2021)

Elisa buvo 21 metų studentė iš Kanados. 2013 m. ji dingo „Cecil“ viešbutyje. Los Andželo centre, kai keliavo po JAV. Elisos vaizdo įrašas, nufilmuotas viešbučio lifte prieš jai išnykstant, išplito internete, kai jį tyrimo metu paviešino Los Andželo policija. Lifto durys neužsidarė. Atrodė, kad ji kalbėjosi su kažkuo, kas tarsi yra nematomas. Jos judesiai buvo keisti. Ji šoko į liftą ir išlipo iš jo. Tada ji dingo. Seriale pasakojamos jos dingimo aplinkybės ir atskleistos jos mirties detalės. Serialas susideda iš keturių dalių.

2013 metais, sausio 31 dieną, Elisos šeima pranešė apie jos dingimą. Buvo iškviesti policijos pareigūnai, kad apieškotų viešbutį, kuriame ji buvo apsistojusi. Jos ieškojo ir supolicijos šunimis, tačiau pastangos buvo bevaisės. Vasario 15 dieną, galvodami, kad galėtų kreiptis į visuomenę ir paprašyti pagalbos dėl Elisos buvimo vietos, policija paskelbė liūdnai pagarsėjusį vaizdo įrašą. Vaizdo įraše –Elisa, kuomet paskutinį kartą buvo pastebėta prieš savo dingimą.

Vasario 19 dieną, Elisos Lam šeimą pasiekė siaubinga ir tragiška žinia. Jos kūnas buvo aptiktas plūduriuojantis viename iš vandens rezervuarų ant viešbučio stogo po to, kai administracija gavo kelis skundus dėl pakitusio vandens spalvos ir nemalonaus skonio.

1. Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer (Naktinis persekiotojas. Serijinio žudiko medžioklė) (Netflix, 2021)

1985 m. pavasarį ir vasarą, serijinis žudikas Richardas Ramirezas buvo laisvėje ir terorizavo Los Andželo miestą. Tuo metu Ramirezas vis dar buvo tarsi nakties šešėlis, atsitiktinai rinkdamasis aukas ir bauginęs miesto gyventojus. Apskaičiuota, kad iki maždaug metus trukusio žudymo šėlsmo, jis nužudė 14 žmonių Los Andželo ir San Francisko srityse, nors manoma, kad jis nužudė daug daugiau nekaltų žmonių. Tarp aukų buvo įvairių amžiaus grupių, lyčių ir kultūrinių sluoksnių žmonių ir pagauti tokį nusikaltėlį buvo labai sudėtinga.

Naktinis persekiotojas yra vienas baisiausių serijinių žudikų Amerikos istorijoje. Žmogžudystės, užpuolimai, prievartavimai, pagrobimai – taip jis terorizavo žmones 1984 ir 1985 metais ir galiausiai buvo nuteistas už 13 žmogžudysčių, 5 pasikėsinimus nužudyti, 11 seksualiniu prievartavimu bei 14 įsilaužimu, nors tai tikriausiai yra tik dalis jo nusikaltimų. Jo siautėjimas tapo žinomas visame pasaulyje.

Serialas susideda iš keturių dalių. Kalbinamos aukos, reporteriai ir jį sugavę policininkai. „Naktinis persekiotojas“ prasideda montažu, kuris nupiešia tuometinio devintojo dešimtmečio Los Andželo atmosferą.

Dokumentinių filmų žvaigždė – detektyvas Gilas Carrillo, kuris buvo nepatyręs jaunuolis, kai kartu su legendiniu Franku Salerno vadovavo „Naktinio persekiotojo“ nusikaltimų tyrimui. Du vyrai sujungė savo mintis ir energiją, kad išaiškintų žudiko padarytus nusikaltimus. Jų gyvenimas nebuvo ramus, kol laisvėje vaikščioji serijinis žudikas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: