K. Bartoševičius. TS-LKD nuotr. / ELTA

Buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius dar prieš atsisakydamas parlamentaro mandato žinojo apie jam planuojamus pareikšti įtarimus dėl nepilnamečių seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo, skelbia naujienų portalas delfi.lt

Pasak portalo šaltinių, politiką buvo pasiekusi informacija apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą. Visgi, delfi.lt kalbinti pareigūnai nenurodo, kas buvusiam konservatorių frakcijos nariui galėjo atskleisti tokią informaciją. Neatmetama, jog medžiaga apie teisėsaugos institucijų vykdomą tyrimą galėjo pasiekti K. Bartoševičių iš asmenų, susijusių su „Ąžuoliuko choru“. Pastarajam K. Bartoševičius vadovavo iki tampant Seimo nariu.

„Tačiau tikrai ši informacija nebuvo gauta iš vaikų“, – nurodė portalo kalbinti pareigūnai.

Iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas. Šiuo metu oficialiai nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Skelbiama, kad ikiteisminis tyrimas dėl Seimo nario veiksmų atliekamas Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate, o jį kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūra.

K. Bartoševičiui byloje atstovauja buvęs prokuroras, advokatas Olegas Šibkovas.

ELTA primena, kad sausio 23 d. generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo. Visgi, keletą dienų iki to, sausio 20 d. vakarą, būdamas komandiruotėje Čilėje pats politikas pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) panaikinti jo mandatą. Savo sprendimą jis argumentavo asmeninėmis priežastimis.

Prokuroro nutarimu įtariamajam K. Bartoševičiui paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti su įpareigojimu nebendrauti su nukentėjusiais asmenimis bei dokumentų paėmimas. Įtariamajam bei jo gynėjui pasirašytinai uždrausta teikti tretiesiems asmenims informaciją apie tyrimą ir jo duomenis nukentėjusiųjų teisių užtikrinimo tikslais.

Situacijos aplinkybės visuomenei ir politikams kėlė nemažai klausimų dėl to, ar K. Bartoševičiui nebuvo nutekinta informacija apie jo atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą. Seimo opozicija siekė inicijuoti parlamentinį tyrimą, tačiau tam parlamente pritrūko palaikymo.

ELTA

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: