„Man labai patinka keliauti, būti kitoje kultūroje, ieškoti naujų pažinčių. Ką jau kalbėti apie nepamirštamus įspūdžius ir puikiai praleistą laiką su draugais. Lietuvoje jau pabuvau, kol yra galimybė – reikia keliauti ir džiaugtis“, – sako KTU Informatikos fakulteto Programų sistemų bakalauras Edvinas Dulskas. Neseniai pabaigęs studijas, vaikinas jau kraunasi lagaminus į saulėtąją Ispaniją, kur atliks vienerių metų stažuotę pagal Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) inicijuojamą „Pan-European Seal“ programą, kurios tikslas – skatinti ir skleisti informaciją apie intelektinę nuosavybę akademinėje bendruomenėje.

Intelektinės nuosavybės informacijos tinklo – IPAN – atliktas tyrimas parodė, kad iš 50 tūkst. apklaustų studentų 15 proc. nežino kas yra intelektinė nuosavybė. Intelektinė nuosavybė – tai nematerialioji nuosavybė, kuri yra žmogaus kūrybos bei protinio darbo rezultatas, kuris yra saugomas įstatymo, kaip ir bet kuri kita nuosavybės forma.

Universiteto pašto dėžutėje pamatęs pasiūlymą išvykti metams į Alikantės miestą ir daugiau sužinoti apie intelektinės nuosavybės teises, E. Dulskas suskubo pildyti paraišką, nes buvo likusios tik kelios dienos iki termino pateikti paraišką pabaigos.

„Kadangi jau yra tekę svečiuotis Ispanijoje ir man ten labai patiko, susigundžiau šiuo pasiūlymu. Tėvai taip pat apsidžiaugė ir pritarė mano sprendimui. Užsienį pasirinkau todėl, kad studijuojant buvau išvykęs į Graikiją su „Erasmus+“ programa bei į P. Korėją – dvišaliai mainai – ir man tai labai patiko“, – prisimena Programų sistemos bakalauras.

Europos patentų biuro inicijuojamose stažuotėse gali dalyvauti tik tie universitetai, kurie yra „Pan-European Seal“ tinklo nariai. Kauno technologijos universitetui (KTU) 2019 m. pabaigoje pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Europos patentų biuru ir EUIPO dėl dalyvavimo šioje stažuočių programoje, galima džiaugtis ir sėkmės atveju.

Bilietas į sėkmę – ankstesnė studijų užsienyje patirtis

Sėkmingai praėjęs interviu su EUIPO žmogiškųjų išteklių skyriaus atstovais, E. Dulskas gavo stažuotės vietą skaitmeninės transformacijos departamente (angl. Digital Transformation Department).

„Kriterijų, kodėl pasirinko mane gali būti daug, bet manau, kad buvo atsižvelgta į tai, jog nemažai esu keliavęs,  mokiausi ir Graikijoje, ir P. Korėjoje. Per pokalbį nepabijojau užduoti klausimų apie EUIPO komandos darbo dieną, iš ko ji susideda, laisvalaikį, taip pat atsakiau į jų užduotus profesinius klausimus, papasakojau apie savo darbinę patirtį – ne tik kaip programuotojo, bet ir barmeno-padavėjo, kuriuo dirbau nuo pat studijų pradžios. Matyt, kad nuoširdumas, atvirumas ir plati šypsena juos papirko“, – šypsosi KTU bakalauras.

Vaikinas pasakoja, kad pildant paraišką reikėjo nurodyti sritis, kuriose norėtų stažuotis ir kurios atitinka studijas: „Pirmoje vietoje nurodžiau IT, tuomet ekonomiką ir galiausiai politiką. Patekau ten, kur ir tikėjausi – į IT skyrių“.

  1. Dulskas bus atsakingas EUIPO efektyvumo didinimą įstaigoje – jis prisidės prie naujųjų technologijų taikymo, užtikrins, kad technologijos ne tik teiktų naudą verslui, bet ir sukurtų pridėtinę vertę. EUIPO tvarko Europos Sąjungos (ES) prekių ženklų ir dizaino teises, taikomas visoje ES.

Rinkosi tarp medicinos ir programavimo

Paklaustas apie tai, kodėl nusprendė rinktis KTU Programų sistemų studijas, vaikinas pasakoja, kad iš tikro, tai buvo sunkus sprendimas, nes rinkosi tarp medicinos mokslų ir programavimo.

„Ilgai galvojau kas labiau patinka, taip pat klausiau ir aplinkinių nuomonės, kurie teigė, kad programuotojų „dabar labai reikia ir jie labai daug uždirba“ ir kažkaip susigundžiau. Pagalvojau, kad mokytis nereikės taip ilgai kaip medicinos. Taip pat buvau girdėjęs, kad kai kurie studentai dar antrame kurse turi gerus darbus – todėl ir nusprendžiau pabandyti. Vis dėlto noriu padaryti pertrauką nuo mokslų, bet vėliau tikrai stosiu į magistro studijas, tačiau, dabar rinksiuosi tai kas mane traukia – verslas, ekonomika, vadyba, nes besimokydamas ir bedirbdamas supratau, kad man tai tikrai patinka“, – sako E. Dulskas.

Vaikinas teigia, kad programuotojo karjera – ne jam, nes sėdėti visą dieną ofise prie kompiuterio jam nesinori.

„Esu labai komunikabilus ir neįsivaizduoju savęs be žmonių, bet taip pat domiuosi naujausiomis technologijomis. Tad nusprendžiau suderinti savo gabumus su pomėgiais ir siekti šiek tiek kitokios – ne programuotojo – karjeros technologijų srityje“, – pasakoja KTU bakalauras.

Nuo pat vaikystės aktyviai leisdavęs laiką, pašnekovas ir šiandien neapsiriboja tik studijomis – jis ne tik groja, bet ir dainuoja, domisi automobiliais, sportuoja bei padeda tėvams šeimos versle.

„Turėjau labai aktyvią vaikystę, nes lankiau ir pabaigiau dailės bei muzikos studijas, grojau ansambliuose, garsinau renginius Birštono kultūros centre, šokau tautinius šokius „Aguonėlės“ kolektyve, daug sportavau su draugais bei ypač patikdavo „krapštytis“ su tėčiu prie automobilių ir kitos technikos”, – prisimena E. Dulskas.

Galimybė išmokti naują kalbą

Ne kartą lankęsis Ispanijoje, Alikantės mieste vaikinas nėra nebuvęs, todėl nieko nelaukdamas E. Dulskas jau žiūrinėjasi butus nuomai bei svarsto apie automobilio įsigijimą Lietuvoje. Vaikinas nori važiuoti į Ispaniją automobiliu bei laisvu nuo darbo metu keliauti po saulėtąją šalį – jis nebijo naujų iššūkių.

„Jeigu tai būtų pirma mano savarankiška kelionė, tai galbūt gąsdintų kalbos barjeras, nes ispaniškai nemoku. Tačiau esu buvęs Madride bei Barselonoje ir žinau, kad su vietiniais galima susikalbėti ir nemokant ispaniškai. Be to, gausiu puikią progą išmokti ispanų kalbos“, – sako jis.

Nors vasarą ir Lietuvoje oras dažniausiai neblogas, tačiau E. Dulskas nori kuo greičiau susipažinti su nauju kolektyvu ir pradėti stažuotę, išmokti naujų dalykų ir tobulėti.

„Labai noriu greičiau nuvykti prie jūros, suvalgyti skaniosios paella, susitikti su draugu iš Malagos ir tiesiog mėgautis naujais potyriais”, – KTU bakalauras nekantrauja žengti žingsnį į naują gyvenimo etapą.

Jis tikisi daug išmokti ir gerai pasirodyti stažuotės metu, kad gautų pasiūlymą tolimesnei karjerai EUIPO.

„Taip pat ateityje svajoju ir apie nuosavą verslą Ispanijoje, kol kas dar nežinau tiksliai kokį, bet, manau, atėjus laikui sužinosiu. Mano išsikelti ir užsibrėžti tikslai, visada mane stumia pirmyn. Yra daug įvairių galimybių kur nors išvykti, susirasti naujų draugų, praplėsti savo žinių bagažą. Taip pat labai stipriai motyvuoja ir šeima“, – sako jis.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: