Chloja Zhao / EPA-ELTA nuotr.

Įvedus paieškoje „Chloja Zhao laimi geriausio režisieriaus apdovanojimą“ Kinijoje jums iššoks pranešimas: „Pagal atitinkamus įstatymus ir kitus teisės aktus šis puslapis nerastas.“

Informacija apie kinės Chlojos Zhao „Oskaro“ apdovanojimą cenzūruojama Kinijoje.

39-erių m. Zhao, sekmadienio vakarą Los Andžele vykusioje ceremonijoje tapo pirmąja moterimi iš etninės įvairovės, laimėjusia geriausio režisieriaus apdovanojimą.

Apdovanojimas, kurį lydėjo geriausio filmo apdovanojimas jos filmui „Klajoklių žemė“, buvo švenčiamas aplink visą pasaulį.

Tačiau Kinijoje, jos gimtinėje, socialinių tinklų pranešimai apie jos pergalę buvo ištrinti.

Kinijos valstybinė žiniasklaida nepranešė apie šias naujienas nei vienoje iš savo naujienų agentūrų – „CCTV“ ar „Xinhua.“

Įrašas „Weibo“ tinklaraštyje pavadintas „Žiūrėti filmus“, kuris turi 14 milijonų sekėjų, buvo pašalintas praėjus kelioms valandoms po savo paskelbimo pirmadienio rytą.

Vartotojai svetainėje negalėjo ieškoti žymos: „Chloja Zhao laimi geriausio režisieriaus apdovanojimą“, vietoj to jie susidūrė su pranešimu kuris sakė: „Pagal atitinkamus įstatymus ir kitus teisės aktus bei politiką šis puslapis nerastas.“

Kino gerbėjų pamėgta programa „Douban“ uždraudė filmo „Klajoklių žemė“ paieškas teigdama, kad: „paieškos rezultatų negalima pateikti pagal atitinkamus įstatymus ir kitus teisės aktus“.

Straipsnis apie Zhao, Kinijos pagrindinėje pranešimų programėlėje „WeChat“, taip pat buvo ištrintas.

Dėl to žmonės privalėjo naudoti terminą „zt“ – kiniško Zhao vardo Zhou Ting inicialus – kad galėtų aptarti šį klausimą.

Įvedus jos pilną kinišką vardą į „Weiboo“, buvo rodomi tik nesusiję paieškos rezultatai nuo šio mėnesio pradžios.

O ieškant žodžio „Oskarai“ pateiktų tik oficialius įrašus.

EPA-ELTA nuotr.

Priimdama savo prizą, Zhao iš dalies kalbėjo mandarinų kalba ir prisiminė XIII a. eilėraštį, kurį ji turėjo įsiminti mokykloje. Ji teigė: „Pastaruoju metu daug galvoju apie tai, kaip aš judu į priekį kai viskas pasidaro sunku.“

Eilutė paimta iš eilėraščio verčiasi taip: „Gimę žmonės iš prigimties yra geri.“

„Šiandien aš vis dar tuo tikrai tikiu,“ tęsė ji.

„Nors kartais gali atrodyti, kad priešingybė yra tiesa, bet aš visada atrasdavau gerumo žmonėse, kuriuos sutikdavau visur, kur tik šiame pasaulyje eidavau.“

Zhao gimė Pekine, bet persikraustė gyventi į JAV būdama 14-os metų.

Jos „Auksinių gaublių“ geriausio režisieriaus laimėjimas kovo mėnesį sukėlė pasipiktinimą, kai Kinijos žmonės diskutavo, ar ją galima pavadinti kine ir kaip ji įžeidė savo gimtąją šalį komentarais apie jos politinę sistemą.

Visą interneto turinį Kinijoje atidžiai stebi Kinijos komunistų partija.

Vakarų valdomos technologijų įmonės, tokios kaip „Google“, „Facebook“ ir „Twitter“, yra uždraustos.

Filmas „Klajoklių žemė“, kuris pasakoja istoriją apie moterį, kuri netekusi savo vyro tampa bename, Kinijoje turėjo pasirodyti balandžio 23 d. Tačiau esą kino teatrai nežino apie jokius rodymus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: