Kulkų ekspresas“ – nuotaikingas veiksmo filmas, kuriame ryškų pagrindinį vaidmenį atlieką kino žvaigždė Bredas Pitas. Filmas turėtų patikti tiems, kurie yra legendinių filmų kūrėjų Gajaus Ričio ir Kventino Tarantino gerbėjai, nes „Kulkų ekspreso“ filmo stilistika yra panaši į tokius filmus kaip „Lok, stok arba šauk“ bei „Nužudyti Bilą“.

Kulkų ekspresas“ (Bullet Train, 2022) – tradicinis veiksmo filmas, kuris turi protagonistą, kuris savo kelionės metu susiduria su pavojais ir jam sutrukdyti bandančiais priešais. Tiesa, šis filmas lengvai balansuoja ties komedijos žanro riba, todėl scenų, kurios privers nusijuokt ar bent nusišypsot taip pat netrūksta.

Juosta sukurta remiantis japonų rašytojo Kotaro Isaka novele, todėl filme yra sodrų japoniškų akcentų. Tiesa, kūrėjai susilaukė kritikos dėl per mažo azijiečių aktorių skaičiaus, nes novelėje dauguma personažų yra japonai.

Visas filmo veiksmas, kaip sufleruoja jo pavadinimas, vyksta super-greitajame traukinyje. Nors pagrindinis veiksmas visą laiką vyksta vienoje vietoje, įvykių čia tikrai netrūksta. „Kulkų ekspresas“, kaip ir kiekvienas geras veiksmo filmas, turi daug puikių kovų scenų, kurias atlieka aktoriai išpildo nepriekaištingai.

Pagrindinį filmo veikėją balansuojanti ties sekmės ir nesėkmes riba mums serviruoja visų žinomas ir mylimas Bredas Pitas. Naują slapyvardį „boružėlė“ gavęs samdomas žudikas sugrįžta į jį varginantį darbą. Užduoties metu jam talkina sumanioji koordinatorė Marie Beetle. Misija labai paprasta – pavogti lagaminą traukinyje. Tačiau viskas ne taip paprasta, kaip atrodo iš pat pradžių. Lagamino reikia ne tik „boružėlei“, tačiau ir kitiems traukinio keleiviams. „Boružėlės“ laukia ilga ir sunki bei pavojinga kelionė. Į jo gyvybę kėsinsis ne vienas samdomas žudikas, o dėl lagamino traukinyje virs tikros kovos. Filmo pabaigoje pasakojimo nuotaikos tampa daug rimtesnės ir mes gauname atsakymus į visus klausimus.

Kaip ir minėjau įžangoje, „Kulkų ekspresas“ savo stilistika ir pobūdžiu yra panašus į tokius kultinius filmus kaip „Nužudyti Bilą“ ar „Lok, stok arba šauk“ netgi „Bulvarinis skaitalas“. Visuose šiuose filmuose įdomų veiksmą ir kovos scenas tarp veikėjų pagyvina humoras ir unikalūs dialogai tarp aktorių. Personažų vaizdavimas taip pat turi panašumų, ypač su filmo „Lok, stok arba šauk“ filmu. Pavyzdžiui, abiejuose filmuose veikėjai nėra skirstomi į geriečius ar blogiečius, nes kiekvienas jų turi savo motyvacijas ir kovoja dėl savęs. Filmo metu scenų nuotaikos ir tonai skiriasi, tačiau ilgainiui tai sudaro vientisą pasakojimą.

Šioje istorijoje susipažįstame su daug spalvingų veikėjų. Dažniausiai veiksmo filmuose mes įsimylime protagonistus, tačiau „Kulkų eksprese“ įdomių veikėjų pasirinkimo apstu. Visi svarbius vaidmenis atliekantys personažai yra išsiskiriantys ir padeda istorijai judėti į priekį.

Talentingų aktorių pasirodymų šiame filme netrūksta, jiems tikrai puikiai pavyko įkūnyti savo personažus. Pavyzdžiui, aktorė Joey King, žinoma dėl savo atlikto pagrindinio vaidmens filme „Mano pirmasis bučinys“, įkūnija „lolitos – žudikės“ personažą. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo visiškai nekalta naivi mergina, iš tikrųjų ji yra visiškai atvirkščiai. Savo nekalta išvaizda ji sugeba apmulkinti kiekvieną. Na bevik kiek vieną.

Aktorius Aaron-Taylor Johnsonas, taip pat atlieka įsimenančio samdomo žudiko slapyvardžiu „mandarinas“ rolę. Šis samdomas žudikas turi kolegą brolį „citriną“, kurį įkūnija aktorius Brian Tyree Henry. Šiedu nostalgiškai primena kultinių „Bulvarinio skaitalo“ žudikų duetą. Šie samdomi žudikai yra vieni iš geriausių savo srityje, todėl jie daro viską, kad įgyvendintų jiems patikėtą svarbią misiją. Klausytis jų pašnekesių absoliutus malonumas.

Nors filmo siužetas nėra itin gilus, gal net sąlyginai paprastas, jame tikrai netrūksta netikėtų posūkių, o filmo metu yra keletas puikių scenų, kuriose mokoma gyvenimo išminties. Tempas guvus, nei akimirkai neleidžiantis nuobodžiauti, o humoras itin lengvas, tačiau tikrai priverčiantis nusijuokti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: