Filmo "Queen and Slim" kadras

„Kvyn ir Slimas“ (angl. „Queen and Slim“) – drama, sukurta pagal tikrus, pasaulyje garsiai nuskambėjusius įvykius ir paskatinusi tūkstančius jungiantį judėjimą. „Oskaro“ nominaciją gavęs už filmą „Pradink“ britų aktorius Daniel Kaluuya (Slimas) ir modelis bei aktorė Jodie Turner-Smith (Kvyn) keri puikia vaidyba tobulai įsikūnydami į savo personažus už ką pelnė įvairias nominacijas.

Prasidėjęs kaip nekaltas šiuolaikinis romanas apie du „Tinder“ pažinčių programėlėje vienas kitą suradusius juodaodžius herojus pirmojo pasimatymo metu vakarieniaujančius ne itin prabangioje užkandinėje, filmas iš tikrųjų skelbia visame pasaulyje aktualią ir skaudžią žinutę. Tai JAV išplitęs ir daug aukų sukėlęs nepagrįstas policininkų smurtas prieš juodaodžius asmenis. Tai vyksta jau daugelį metų ir filmas parodo tik vieną iš tūkstančių panašių atvejų.

Kvyn ir Slimas, baigę savo pasimatymą ir važiuojantys namų link, nekaltai šnekučiuojasi, kai juos sustabdo policijos pareigūnas. Turėjęs tik neparodyto automobilio posūkio pretekstą, policininkas pradeda tardyti vairuotoją vis griežčiau. Pasipiktinusi moteris perspėja, kad pareigūnas peržengia ribas ir įtampai kylant, šis peršauna jos koją. Tada įvykiams klostantis žaibo greičiu, Slimas gindamasis peršauna pareigūną su jo paties ginklu. Šaltas advokatės Kvyn protas pateikia argumentus, kodėl jie privalo sprukti. Žinodama visuomenės nusistatymą prieš juodaodžius ji tikina, kad teismas šį įvykį traktuos ne kaip gynybą, o kaip teisėtvarkos sergėtojo užpuolimą. Slimas, draskomas abejonių, paklūsta išlikimo instinktui ir jie pasprunka drauge. Nuo tada prasideda ilga ir sunki bėglių kelionė.

Susitikę pirmą kartą, pagrindiniai filmo herojai, skatinami didžiulio noro išgyventi, nė įsivaizduoti negalėjo kiek jėgų ir pastangų jiems prireiks šioje kelionėje, netikėtai atsidūrus kartu netinkamu laiku ir netinkamoje vietoje. Kelionė tampa kupina išgyvenimų, joje sutikti žmonės parodo, kad vieni nepažįstami gali išgelbėti tau gyvybę nieko neprašius mainais, o kiti sudaužo bet kokį tikėjimą žmonija. Slapstantis nuo teisėsaugos, jie išgyvena ne tik skaudžių ir sunkių akimirkų, kurios atveria praeities žaizdas, bet tuo pačiu tai yra ir jų pačių vidinė kelionė, padedanti pažinti geriau ir save, ir šalia esantį žmogų.

Atrodo, kad filmas pastatytas šiomis dienomis, nes lygiai tą patį, kas dabar vyksta JAV, matome transliuojant per televizijos kanalus – policininkų smurtas, lengva ranka nužudomi juodaodžiai – tai ne tik filmo siužetas, tai ir dabartinio gyvenimo realijos. Dėl panašių įvykių 2013 m. buvo įkurtas visame pasaulyje pagarsėjęs „Black Lives Matter“ judėjimas, skirtas priešintis tokioms smurto apraiškoms.

Judėjimas, apjungęs visą pasaulį, sulaukė didžiulio žmonių palaikymo. Socialiniuose tinkluose žmonės dalinasi vienijančia grotažyme #blacklivesmatter ir praneša, kad ne tik JAV vyksta masiniai protestai, bet ir kitose šalyse žmonės, išreikšdami palaikymą, protestuoja prieš valdžios abejingumą. Scenarijaus autorė Lena Waithe ir naujai debiutavusi ne vieną „Grammy“ ir kitus muzikos apdovanojimus už vaizdo įrašus pelniusi filmo režisierė Melina Matsoukas išreiškė viltį, kad šis filmas pasieks daugelio žmonių širdis ir paskatins giliai įsišaknijusias nuostatas keistis. Ši giliai sukrečianti ir žiūrovų širdis paliečianti drama tikrai nepaliks abejingų, tuo labiau, kad tokie pat įvykiai vyksta, jaudina pasaulį ir šiandien.

Taip pat skaitykite: TOP 10 filmų apie draugystę

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: